Čekají nás dva večery s literaturou, který si vyberete vy?

Také patříte mezi milovníky literatury? Tak to i vám nastávají šťastné dny.

Připojujeme se totiž k letošnímu ročníku festivalu 
Noc literatury a chystáme skutečně výjimečný večer O literatuře turnovské, jehož součástí bude také scénické čtení Winterbergovy poslední cesty autorem knihy Jaroslavem Rudišem.KUS se připojuje k Noci literatury

Městská knihovna Antonína Marka Turnov Vás zve na Noc literatury, během níž můžete v centru města navštívit tři zajímavé prostory, v nichž se bude číst evropská literatura.

Jedním z nich bude i naše útulná kavárna KUS, v jejíchž prostorách vám od osmé hodiny večerní bude David Pešek předčítat z mistrovského díla polského spisovatele Jacka Dukaje Led. To vás zavede do roku 1924 a vezme na velkolepé putování po zamrzlém světě, ve kterém nikdy nedošlo k první světové válce. Čtenáři tak poznají nejen alternativní historii světa, ze které tuhne krev v žilách, ale zároveň jim poskytne příležitost putovat spolu s hrdinou románu po neobyčejné cestě a stanout tváří v tvář Jinému.

Hudební doprovod obstarají Unavené šelmy. Podrobné informace k Noci literatury naleznete na webových stránkách Městské knihovny Antonína Marka.

středa 21. září od 20 hodin, kavárna KUS na Střelnici


O literatuře turnovské a scénické čtení Jaroslava Rudiše

Antonín Marek, Abigail Horáková, Lothar Suchý, Jan Knob... Co skutečně víme o životě a díle těchto turnovských rodáků?

Speciální pořad o turnovské literatuře s Karolínou Zoe Meixnerovou a Jaroslavem Křížem věnovaný 750. výročí města Turnova připomene významné turnovské spisovatele. V druhé polovině večera bude následovat scénické čtení románu Winterbergova poslední cesta od Jaroslava Rudiše. Čte a zpívá Jaroslav Rudiš, kterého na klávesy doprovodí Jiří Hradil (Tata Bojs, Kafka Band). Těšte se na nevšední kulturní zážitek.

čtvrtek 22. září od 19 hodin, Městské divadlo Turnov


Vstupné na oba pořady je zdarma!Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.