Informace k odloženému festivalu Funkin᾽ Turnov 2022

V pátek 24. června se před Střelnicí v Turnově měl konat letní open-air festival Funkin᾽ Turnov, který (jak už je v Turnově zvykem) vyhlížely stovky posluchačů. Po celém slunném týdnu ale v páteční podvečer přišel na Funkin᾽ takový slejvák, že jsme byli donuceni celý festival odvolat.

„První kapelu rušíme, nestihli se ani nazvučit."

Už od rána probíhaly veškeré přípravy nejen jevištní techniky, ale i občerstvení, protože loňský ročník navštívil rekordní počet fanoušků a letošní odhad na počet návštěvníků se měl tomuto rekordu minimálně vyrovnat. Největším tahounem a lákadlem byl beze sporu Paulie Garand, který měl vystoupit jako druhý, hned po turnovské bandě What The Funk. Jenomže ti se na jeviště nakonec ani nepodívali. 

Kolem sedmé hodiny, kdy liják neustával a pro komplikace s hromadící se vodou v Markově ulici přijeli na Funkin᾽ také hasiči, pořadatelé začali reálně přemýšlet, že akci odpískají. Po kontrole předpovědi počasí na všech možných serverech, kontrole nepřibývajícího počtu skalních fanoušků a konzultaci s interprety bylo rozhodnuto. 

„Nejsme schopni zabezpečit bezpečný průběh festivalu.“

A tak se na jevišti v 19.15 neobjevil (podle programu) Paulie Garand, ale jeden z pořadatelů Tomáš Drahoňovský. Ten poděkoval všem, kteří přišli s nadějí na řádné zakřepčení i v dešti a sdělil, že festival se pro dnešní den ruší. V tu chvíli se na (zastřešeném!) jevišti nacházely 2 cm vody, což nebylo bezpečné jak pro techniku, tak, a to a především, pro účinkující. Přesun aparátu do velkého sálu Střelnice byl pro časovou náročnost nemyslitelný.

AKTUÁLNĚ

  • V pátek jsme uvažovali o náhradním termínu na konci léta/začátku podzimu letošního roku. Vzhledem k jiným plánovaným akcím v regionu a dalším okolnostem jsme se nakonec rozhodli letošní ročník přesunout na tradiční termín v roce 2023, tj. 30. 6.
  • Dle předběžných jednání s kapelami to vypadá, že se uskuteční ve stejném line-up jak bylo letos plánováno.

VSTUPENKY

  • zůstávají v platnosti
  • kdo vstupenky má, prosíme, aby si je ponechal na náhradní termín a podpořil tak svou oblíbenou akci, neboť i s neuskutečněným termínem byly výdaje…
  • v případě, že chcete vstupenky vrátit, učiňte tak fyzicky na recepci KC Střelnice
Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.