Jiří Krhut a Štěpán Kozub míří do Turnova

Na konci srpna vystoupí v turnovském letním kině populární ostravská dvojka Krhut & Kozub, jejichž písně si našly nesčetně fanoušků napříč generacemi. My jsme si s pány povídali o jejich turnovském poprvé, o vztahu k Českému ráji i o tom, na co všechno se můžete těšit.

Vaše hudební spojení existuje poměrně krátce, je tedy správný předpoklad, že do Turnova, potažmo srdce Českého ráje, zavítáte vůbec poprvé?

Štěpán: Ano, já osobně budu v Turnově poprvé, a i jako hudební dvojice zde budeme působit prvně.
Jirka: Ano, i já budu hrát v Turnově poprvé. V Turnově jsem byl jenom jednou, a to na dovolené, když jsem městem projížděl.

Máte nějaký vztah k Českému ráji?

Štěpán:
Přiznám se, že žádný. Budu zde poprvé a moc se těším na přírodu, která je tak vychvalována!
Jirka: Vztah k Českému ráji mám asi takový, že jsem po dobu čtyř, možná pěti let, jezdil často do Sobotky za svou přítelkyní nebo k její rodině a od tama jsme dělali spoustu výletů třeba na Prachovské skály a do okolních měst. Moc se mi ten kraj líbí a je to opravdu kouzelné.Jakou píseň z debutového alba Prásknu bičem hrajete nejraději a nebude tak chybět ani v Turnově?

Štěpán:
Já osobně mám rád všechny písně z našeho alba, ale jestli bych měl vybrat jednu, tak je to Dám ti napít. Nicméně v Turnově budeme určitě hrát drtivou většinu našich písní.
Jirka: Z alba Prásknu bičem mám rád všechny písničky, tady snad možná jen záleží, kde se která písnička hraje. Třeba mám moc rád písničku Někdy se bojím, když ji zpívají s námi lidi, a to se teď třeba podařilo na Colours of Ostrava, kdy ji s námi zpívalo kolem 10 tisíc lidí, takže jsme měli radost. A samozřejmě v našem repertoáru nebude chybět a budeme se těšit, že se turnovské publikum k nám přidá.

Na co se kromě písní může turnovské publikum těšit?

Štěpán:
Určitě bude i legrace to už k nám proste patří! Samozřejmě nás taky doprovodí Barbara Kanyzová, jak už je zvykem.
Jirka: Součástí našeho představení je vždycky podpisová autogramiáda u stánku s našimi suvenýry, deskami a tričky. Co se sestavy na podiu týče, tak s námi vystupuje pravidelně až na výjimky, Pavel Sotoniak, to je multiinstrumentalista, který hraje v kapele Bandjeez tehdy David Stypka & Bandjeez a samozřejmě naše chlapecké vokály vždy doplňuje Barbara Kanyzová. Budeme zpívat, budeme si mezi písničkami povídat, budeme si dělat legraci sami ze sebe a z čehokoliv jiného samozřejmě, máme svůj humor, rádi se bavíme a písničky, které jsou mnohdy pomalejší, rádi zpestříme nějakým vtipem, anekdotou, humorem obecně. Takže si myslím, že je na co se těšit.čtvrtek 25. srpna 2022
KRHUT & KOZUB
koncert
Letní kino Turnov
590 Kč ( na místě 650 Kč)

VSTUPENKY

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.