Představujeme Týden oslav 750 let města Turnov

V tomto článku vám představíme nadcházející oslavy v rámci 750 let města Turnov. Kompletní program a informace naleznete na oficiálním webu pořadatele oslav - města Turnov www.turnov.cz, facebookovém profilu a Instagramu @turnov750let.

sobota 21. května od 19 hodin, letní kino 
Slavnostní zahájení týdne oslav 750 let Turnova

V turnovském letním kině zahájíme týden oslav křtem knihy Dějiny Turnova, úvodního slova se ujme starosta města Tomáš Hocke.

Na křest naváže koncert Podkrkonošského symfonického orchestru, který se představí pod vedením turnovského rodáka a patriota Martina Hyblera. Zazní klasické i odlehčené melodie. Jako hosté vystoupí sopranistka Věra Poláchová a Dvořákovo klavírní kvarteto.

Program bude zakončen ohňostrojem v barvách města Turnov.


V sobotu 21. května proběhne na mnoha turnovských školách den otevřených dveří. Zapojí se Střední zdravotnická škola, Mateřská škola a Základní škola Sluníčko, Základní škola Skálova a další. Své dveře otevře také JUTA a.s. a Žlutá Ponorka. Programy a přesné časy otevřených dveří najdete na oficiálních stránkách. Dále se v sobotu v areálu Maškovy zahrady uskuteční závody v inline bruslení a program chystají i turnovští fotbalisté.


neděle 22. května od 10 hodin, kostel Narození Panny Marie
Mše svatá za město Turnov a jeho obyvatele

Dále se v kostele Narození Panny Marie uskuteční v 16 hodin slavnostní koncert. Vystoupí Pěvecký sbor Antonín Dvořák, Musica Fortuna, Carmina, sólisté Jana Ryklová a Jakub Pustina.
Vyrazit můžete také na pouť na Valdštejně.


pondělí 23. května
V pondělí proběhne Turnovská 750 - štafetový běh pro všechny generace. Na Náměstí Českého ráje se sejde 750 účastníků. V 15 hodin se můžete těšit na slavnostní otevření nových prostor Regionálního turistického informačního centra Turnov.


úterý 24. května
Turnov, město sportovních legend – 22. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka, mezinárodního atletického mítinku pořádaného AC Turnov.


středa 25. května od 19 hodin, Městské divadlo Turnov
Turnov je jen jeden aneb Turnov není Trutnov

Zveme vás na setkání s několika známými rodáky, s nimiž si budeme povídat o tom, co pro ně Turnov znamená. Pozvání do talk show herce a komika Petra Vydry přijali herec Václav Knop, novinář a politický komentátor Jindřich Šídlo a sportovní novinář Luděk Mádl.
V druhé polovině večera se představí turnovské divadelní uskupení Společnost bloumající veřejnosti se svou nejnovější hrou Záblesk, která je aktuálně nominována na prestižní přehlídku Divadelní piknik Volyně.


čtvrtek 26. května
Turnov, město s bohatou historií

Den komentovaných prohlídek výstav v Muzeu Českého ráje v Turnově. Od 21 hodin proběhne v atriu muzea projekce historických filmů.


pátek 27. května
Děti Turnovu, Turnov dětem: Dlouhý, široký a bystrozraký

V turnovském divadle se s hudební pohádkou představí žáci ZUŠ. Proběhne také prezentace dětských knih o Turnovu. Na Střelnici se v odpoledních a podvečerních hodinách uskuteční hudební vystoupení žáků ZUŠ spojené s křtem knihy Děti Turnovu a leporela Turnov město drahokamů. V pátek 27. května se dále pod vedením ŠK Zikuda uskuteční Sportovní den pro děti a mládež, jehož součástí bude i šachový turnaj pro děti.

sobota 28. – neděle 29. května
Turnov, město tradičního řemesla: Staročeské řemeslnické trhy 2022

Zahájení proběhne v sobotu v 10 hodin v parku u letního kina. Program bude probíhat v parku i atriu muzea. Kompletní program najdete na samostatných plakátech pořadatele akce, kterými jsou Spolek přátel Muzea Českého ráje a Muzeum Českého ráje v Turnově.


sobota 28. května od 19.30 hodin, Městské divadlo Turnov
Jaroslav to spískal

Společenství turnovských herců a muzikantů, Turnovské divadelní studio A. Marek, Asthmatic Philharmonic Orchestra a Musica Fortuna uvádí jako dárek Turnovu k jeho výročí původní divadelní hru se zpěvy z historie města s názvem Jaroslav to spískal aneb Krvavá neděle ve městě nad Jizerou.
Hrají: Theresia Anna Hakenová, Petr Hofhans, Lukáš Špetlík, Tobiáš Hofhans, Artuš Hašek, Jan Runštuk, Lenka Meixnerová, Lenka Dékány, Martin Hybler, Jirka Kohoutek a další.
 

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.