Archiv / strana 3

Zažijte extrémní dobrodružství v kině Sféra

Po nedobrovolné pauze se do kina Sféra vrací oblíbený adrenalinový filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA. 12. ročník vám opět nabídne dokumenty o cestování, dobrodružství i divoké přírodě.

Expediční kamera je filmový festival, který vám již od roku 2009 přináší nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. Dvanáctý ročník oslavíme expedicí k nejvyšším vodopádům světa, nahlédneme pod pokličku hendikepovaných bikerů, se zatajeným dechem budeme sledovat vodáky na peřejích řeky Keve a Kwanza a s Lenkou Vacvalovou budeme hledat odvahu zaběhnout nejdelší turistickou trasu na Slovensku – 770 km z Dukly do Děvína s převýšením  31 km.

více

Miroslav Hanuš a Luboš Veselý jako Holan s Werichem ve hře Hadry, kosti, kůže

Pražské Švandovo divadlo přiváží hru Pavla Jurdy nahlížející na legendy české kultury v jejich střetech i samotách.

V pozoruhodném příběhu, do kterého se promítá i magie staré Prahy, se vydáme do slavné vily na Kampě, kde od roku 1945 až do své smrti roce 1980 žil „národní klaun a národní rabín“ Jan Werich. V roce 1948, půl roku po odchodu Jiřího Voskovce, se sem do přízemí nastěhoval „černý anděl poezie“ Vladimír Holan.

 

více

Duo Absoluto: akordeonisté, kteří dobývají svět

Martin Kot (19) a Viktor Stocker (12), dva kluci, kteří už ve svém útlém věku patří ve svém oboru ke světové špičce, se představí v Turnově.

Oba jsou držiteli prestižního ocenění Zlatý oříšek (cena pro Nejšikovnější děti České republiky) a mají hodně společného. Hru na akordeon si oba nezávisle na sobě vybrali již v mateřské škole. Své umění prokázali na celé řadě mezinárodních soutěží a v poslední době si navzdory koronaviru razí cestu do celého světa,... 

více

Co pro vás chystáme na přelomu dubna a května?

Na to vám odpoví náš nový Program, který je už nyní k dostání na distribučních místech. 

Již titulní stranou vás lákáme do kina Sféra, kam 5. května zamíří mág Doctor Strange a zavede vás do mnohovesmíru šílenství. Nový film studia Marvel by si neměl nechat ujít žádný milovník komiksového světa. 

Na prknech turnovského divadla se blýsknou hned dvě skvělá představení. V pátek 29. dubna to budou Hadry, kosti, kůže v podání pražského Švandova divadla a o několik dní později Lobby Hero ústeckého "činoheráku", v kterém se představí Kryštof Rýmský nebo Petr Uhlík. 

více

Kavárenský kvíz o Turnovu už za čtrnáct dní

Poslední Kavárenský kvíz v sezóně bude výjimečně věnovaný jednomu tématu, kterým bude vzhledem k oslavě 750 let město Turnov.

Přijďte prověřit své znalosti o Turnovu. Ať už jste rodilí Turnováci, přistěhovalci, bydlíte tu dlouho či krátce, pracujete v cestovním ruchu nebo studujete, nikdo nebude mít výhodu! Nečekejte otázky typu kdy byl Turnov založen, z jakého roku pochází první písemná zmínka, nebo kdo tu v minulosti vládnul. Pětice okruhů vás totiž prověří spíše z praktického hlediska. 

více

Nový Program láká na koncert Štefana Margity

Právě jsme pro vás po Turnově rozvezli náš nový Program, který vás seznámí s kulturním děním od 14. do 27. dubna. Na co všechno se můžete těšit?

Na koncert a křest nového alba kapely TAMDOLETMA, plavbu po Dunaji v rámci Cestovatelského klubu, milé setkání s Janem Potměšilem na Pohovce a samozřejmě šansonový koncert Štefana Margity.

Programové tipy nabídne i kino Sféra, které zve na filmovou přehlídku Turnov ve filmu, dokumentární snímek Velikonoce v umění, Dámskou jízdu s filmem Po čem muži touží 2 nebo první film k-popových hvězd Seventeen.

více

Žlutomodrý kocour se blíží!

Jeden z největších divadelních svátků v České republice začne netradičně tentokrát v dubnu, konkrétně ve čtvrtek 7.dubna. Jistě se ptáte proč. No… pamatujete si na koronavirus? Organizátoři vsadili na předpokládaný vývoj epidemie, tudíž únor se jim zdál dosti riskantním termínem, rozhodli se proto pro duben. Jestli to bude změna trvalá, není v tuto chvíli jisté.

Ale nyní již k tomu hlavnímu. Ředitel festivalu Mario Kubaš se spolu se svým týmem rozhodl festival přejmenovat. Chtějí tímto vyjádřit podporu Ukrajině. Navíc zamýšlejí takový název festivalu ponechat do té doby, dokud Ukrajina nebude svobodná. Právě Ukrajině bude zasvěceno i slavnostní zahájení, které se letos ponese v komorním, solidárním duchu. Podrobnosti zatím nejsou známy. Můžeme jen prozradit, že slavnostní, páteční představení A lidé žijí. Abdul je poskládané z výpovědí lidí z Čečny, na kterou zaútočilo putinovské Rusko. 

více

Turnov ve filmu a na plátně kina Sféra

V rámci oslav 750 let města Turnova uvede kino Sféra filmový mini cyklus s názvem Turnov ve filmu. V dubnu tak můžete vyrazit do Sféry na čtyři snímky, v kterých si zahrálo město Turnov.

Prvním uvedeným filmem bude ve čtvrtek 7. dubna snímek Vrah skrývá tvář. V krimi dramatu z roku 1966 uvidíte Rudolfa Hrušínského, Radoslava Brzobohatého nebo Jiřího Pleskota. Základem je skutečný případ sedminásobného vraha Mrázka, který svého času vzbudil u veřejnosti velkou pozornost.

více

Verdiho mistrovský Rigoletto ve Sféře

Ponořte se do příběhu hrbatého dvorního šaška Rigoletta žijícího v Mantově, který nevědomky napomůže k únosu své dcery, která po svém návratu přísahá pomstu.

Temné drama o vášni, lásce, zradě a především o pomstě pro Rigoletta nekončí moc dobře, sám si myslí, že za vše může kletba, kterou na něj v počátku uvrhl hrabě Monterone. Režijní debut Olivera Mearse na pozici ředitele Královské opery svým jedinečným pohledem na nelítostný svět luxusní dekadence, korupce a sociálního úpadku přenáší Verdiho dílo do moderního světa. 

více

Žlutomodrý Program s kocourem

Od dnešního dne je k dostání náš nový čtrnáctidenní kulturní přehled. Svou titulní stranou zve na divadelní festival Žlutomodrý kocour, který se uskuteční netradičně v dubnu. A to od 7. do 10. dubna. I o tom, proč je letos Žlutomodrý se dočtete uvnitř Programu.

Mezi programovými tipy naleznete pozvánku na operu RigolettoVelký rodinný karneval, který nese podtitul Broučí svět nebo večer s Triem DuBois

Kino Sféra vás pozve na předpremiéru filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství,...

více
1 2 3 4 5 6
Červenec 2022
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.