Archiv / strana 4

32. ročník Turnovského drahokamu klepe na dveře

Po dvouleté pauze je tu opět loutkářská přehlídka Turnovský drahokam, která se bude se konat tak, jak tomu bylo vždy zvykem – za účasti nejen odborné poroty, ale především diváků.

Přehlídka se koná při příležitosti oslav 750 let města Turnov. Pořadatelem je Loutkářský soubor Na Židli Turnov. Po dobu celé přehlídky bude probíhat soutěž pro pilné diváky o marionetu Kašpárka a další skvělé ceny!

více

Čokoládový festival se vrací!

Sladký festival pro celou rodinu nabídne úžasný program, výstavu o historii čokolád, stánkový prodej rozličného sladkého zboží, vystoupení i soutěže.

Čokoládou provoněná třídenní akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. 

Potěšte chuťové pohárky na Čokoládovém festivalu! 

více

Náš nový Program zve na setkání s Veronikou Khek Kubařovou

Právě jsme pro vás po Turnově rozvezli nový Program, který díky Veronice Khek Kubařové rozdává úsměvy. I na setkání s oblíbenou herečkou vás nový čtrnáctidenní kulturní přehled Kulturního centra Turnov láká. Potkat se s ní můžete už v pondělí 21. března v turnovském divadle.

Dále vás pozveme na výpravu za poznáním Bulharska, přehlídku Turnovský štěk, sladký Čokoládový festival, rekonstrukci ztracené opery Claudia Monteverdiho  
L´Arianna
nebo strhující podívanou až z londýnské Royal Opera House Rigoletto.

Uvnitř programu naleznete také kompletní program na Turnovský drahokam, program kina Sféra i aktuální přehled předprodejů.

více

Muzikantky napříč žánry se vrací

Po pandemické pauze se na velký sál turnovské Střelnice vrací hudební festival věnovaný něžnému pohlaví, symbolicky 8. března na svátek MDŽ se tak můžete těšit na turnovské uskupení Unavené šelmy, skladatelku a textařku Martinu Trchovou a klavíristku a zpěvačku Alen.

Unavené šelmy je název nového hudebního uskupení, které tvoří turnovskému publiku dobře známé osobnosti – Alena Tomášová, Barbora Halamová a Michaela Faltusová.

více

Podporujeme Ukrajinu, přijďte ji podpořit i vy!

Spojili jsme se s místními umělci a připravili koncert, jehož výtěžek poputuje na účet Velvyslanectví Ukrajiny v ČR, zřízený pro nákup obranného materiálu.

Již tuto sobotu 5. března od 15 hodin před turnovskou Střelnicí vystoupí Michal Hrůza, Mackie Messer Klezmer Band, Waldovy Matušky, Musica Fortuna, RozumBrothers, Ondřej Halama, The Boband, David Elis a další.

 

více

Nejnovější Program láká na nové filmové zpracování oblíbeného temného hrdiny

Od dnešního dne je k dostání nový Program Kulturního centra Turnov, který svou titulní stranou zve na snímek Batman, ten pro vás budeme v kině Sféra promítat od 3. března 2022.

Pozveme vás na dvě výpravy v rámci Cestovatelského klubu - do Afriky i na Balkán, na hudební festival Písničkářky napříč žánry, který se po covidové pauze vrací na velký sál turnovské Střelnice.

Malé diváky nalákáme do divadla na pohádku Bětuška a kouzelný hrad a milovníky literatury na setkání v pořadu O literatuře, do kterého přijal pozvání Adam Borzič. A bude toho samozřejmě mnohem víc.

více

Iva Janžurová na prknech turnovského divadla

Iva Janžurová přijíždí do Turnova s inscenací plnou dojetí a humoru. Nenechte si ujít její osobitou one women show ve hře Pusťte mě ven!

Oblíbená herečka si jako inscenaci ke svému významnému životnímu jubileu vybrala výtečnou francouzskou komedii, která nabízí mimořádnou hereckou příležitost v podobě postavy velké hvězdy pařížského divadla a filmu Joce de Guérande. Ta se doma chystá na odjezd do televizního studia, neboť na programu bude přímý přenos galavečera na její počest. 

více

Nevšední hudební zážitek s manželi Havlovými

Tvorba manželů Havlových je žánrově nezařaditelná, ovlivněná vjemy z evropské i mimoevropské, zejména indické kultury. Jejich vystoupení v Turnově bude originálním a hluboce duchovním zážitkem.

Irena Havlová vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a již při škole se začala věnovat hudbě. Vojtěch Havel vystudoval na Státní konzervatoři v Praze obory violoncello a klavír. Hudbě se věnoval i nadále. Počátek jejich vzájemné spolupráce se píše od pol. 80. let,...

více

Oslavte svatého Valentýna v kině Sféra

Svátek zamilovaných letos zamíří i do kina Sféra, už v pondělí 14. února proběhne přímý přenos romantického baletu Romeo a Julie z londýnského Royal Opera House.

Oslavit den svatého Valentýna u nás ale můžete po celý týden. Program kina nabídne české romantické komedie V létě ti řeknu, jak se mám nebo Srdce na dlani. Vyrazit ale můžete i na hollywoodskou novinku s Jennifer Lopez a Owenem Wilsonem Vem si mě a mnohé další.

více

Nový Program zve na komedii s Ivou Janžurovou

Další Program Kulturního centra Turnov je na světě a s ním i kulturní nabídka na následujících čtrnáct dní.

Hitem bude bezesporu divadelní představení Pusťte mě ven!, v kterém se představí herecká legenda Iva Janžurová. Představíme vám únorové koncerty Malé (domácí) scény a pozveme vás na nevšední hudební zážitek s manželi Havlovými. Cestovatele vezmeme na výlet do Maroka a Mauretánie a na všechny knihomoly se budeme těšit na netradiční besedě s Karolínou Meixnerovou, která popularizuje české spisovatele. 

více
1 2 3 4 5 6 7
Červenec 2022
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.