Archiv / strana 5

Vánoční řemeslnické trhy začínají

Tradiční Vánoční řemeslnické trhy s pestrou nabídkou kvalitního řemeslného zboží a tradičním občerstvením se letos uskuteční v pátek 9. a v sobotu 10. prosince.

Těšit se můžete na bohatý doprovodný program (podrobný rozpis najdete uvnitř článku) na náměstí Českého ráje i v Muzeu Českého ráje. 

Přijďte se vánočně naladit!

více

Nejhezčí dárek je zážitek. Obzvlášť ten filmový!

Nevíte si rady s dárky pod stromeček? Obdarujte na Vánoce své blízké filmovým zážitkem.

Vánoční dárkové poukazy do kina Sféra můžete zakoupit v otevírací době na recepci KC Střelnice i o víkendu přímo na pokladně kina Sféra. Vybírat můžete ze dvou variant.

POUKAZ NA VSTUPENKU
Poukaz v hodnětě 150 Kč lze uplatnit na libovolnou běžnou projekci 2D filmu.

více

Nový Program láká na pokračování Avatara

Nejnovější čtrnáctidenní kulturní přehled vás zve k návratu na Pandoru, fiktivní místo, kde se odehraje druhý díl trháku Jamese Camerona - Avatar: The Way of Water. V kině Sféra můžete film vidět už 14. prosince díky předpremiéře a jak jinak, než ve 3D! Vybírat potom můžete z několika projekcí i formátů. 

Pozveme vás na dvoudenní divadelní festival souboru NOTDIS Divadlo v divadle, na setkání na Pohovce s Petrem Jablonským i na půvabné divadelní představení pro celou rodinu BETLÉM aneb Komedie o narození.

více

Popularita divadelních představení v Turnově roste

Od začátku letošní divadelní sezóny pozorujeme výjimečný zájem o sobotní dopolední představení pro nejmenší diváky. Poté, co se podruhé divadlo vyprodalo až „po strop“, což se při pohádkách pořadu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! nikdy v minulosti nestalo, rozhodli jsme se na zimní část sezóny přidat další dětská představení.

Už v polovině ledna uvedeme první přidané představení s názvem Leontýnka letí do vesmíru, které nabídne velké dobrodružství, nadpřirozené bytosti a také spoustu hádanek.

více

Objevte kulturní nabídku na přelomu listopadu a prosince

Od dnešního dne je opět na vybraných distribučních místech k dostání čtrnáctidenní kulturní přehled Kulturního centra Turnov, který svou titulní fotografií zve na divadelní představení S pravdou ven, v němž excelují Petr Rychlý a Luboš Veselý. 

Vedle zmíněné konverzační přestřelky Divadla Kalich, vás pozveme na tradiční vánoční koncert iniciativy IMUZa, sobotní dopolední pohádku pro malé diváky, s kterými se tentokrát vydáme na tajuplný ostrov Čičidžuma, a jelikož už se nezadržitelně blíží advent, představíme vám také čtveřici adventních koncertů.

více

O literatuře naposledy

Bývá pravidlem, že začátek televizní reportáže musí předvést nejpřitažlivější záběry. Divákům tak říkáte, proč nemají přepnout. Zkusím popsat „záběry“, které mi utkvěly během těch sedmi let, kdy jsem měl každý měsíc výsadu setkávat se s předními českými spisovatelkami a spisovateli, hlavně ovšem s turnovským publikem.

Rabín Sidon mi oznamuje, že by rád veřejně přečetl čtrnáct stran své knihy. Jemně se pokouším naznačit, že to je příliš. Naštěstí mě neposlechne a je to fascinující zážitek...

více

Velkolepá Aida v novém nastudování na plátně kina Sféra

Operní sezóna Royal Opera House pokračuje s Verdiho klasikou v režii Roberta Carsena. Ten situuje očekávanou inscenaci Verdiho díla do současného světa. Mocenské boje a toxickou žárlivost tak zasazuje do aparátu moderního totalitního státu.

Nenechte si ujít nové pojetí příběhu princezny Aidy, unesené ve válce mezi Egyptem a Etiopií.

více

Na turnovskou scénu se vrací známí slameři

Tak jako rituální totem, vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed podia. Napětí by se dalo krájet. Slameři přistoupí, promluví, ideje zhmotní... Ale zaujmou?!?!

Přijďte i vy okusit unikátní a jedinečný performativní žánr přednesu autorské poezie. Pouze vlastní text. Nebo taky improvizace. Dojetí! Smích? Dekadence?! A body publika. To je slam!

už ve čtvrtek 10. listopadu v klubu KUS

více

Představujeme kulturní přehled na další dva týdny

Na titulní straně nového PROGRAMU najdete Josefa Pazderku, právě on se stane úplně posledním hostem pořadu O literatuře. Určitě si setkání nenechte ujít, stejně jako rozloučení s pořadem na sedmé straně. 

Mimo to vás pozveme na Slam Poetry Exhibici do klubu KUS, na dokumentární snímek o výtvarném umění Exhibition on Screen: Dánský sběratel - Delacroix až Gauguin na plátně kina Sféra nebo koncert Antikvartetu Dušana Vančury. Čeká nás také opera Aida, rocková noc na velkém sále nebo Pohovka s Pavlínou Wolfovou

více

Příroda a krajina Pavla Návrata

Kulturní centrum Turnov, Fotoklub Safír a fotostudio BJ vás zvou na fotografickou výstavu Karla Návrata s názvem Příroda a krajina. Výstava ve foyer Střelnice bude zahájena ve středu 2. listopadu a potrvá do úterý 6. prosince 2022. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 2. listopadu v 17 hodin.

Karel Návrat se fotografování věnuje od roku 1970. Dnes je hrdým členem Orlovského fotoklubu, v roce 2021 získal titul AFIAP a v roce 2022 ocenění osobnost kultury města Orlové za rok 2021.

více
2 3 4 5 6 7 8
Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.