Archiv / strana 5

Muzikantky napříč žánry se vrací

Po pandemické pauze se na velký sál turnovské Střelnice vrací hudební festival věnovaný něžnému pohlaví, symbolicky 8. března na svátek MDŽ se tak můžete těšit na turnovské uskupení Unavené šelmy, skladatelku a textařku Martinu Trchovou a klavíristku a zpěvačku Alen.

Unavené šelmy je název nového hudebního uskupení, které tvoří turnovskému publiku dobře známé osobnosti – Alena Tomášová, Barbora Halamová a Michaela Faltusová.

více

Podporujeme Ukrajinu, přijďte ji podpořit i vy!

Spojili jsme se s místními umělci a připravili koncert, jehož výtěžek poputuje na účet Velvyslanectví Ukrajiny v ČR, zřízený pro nákup obranného materiálu.

Již tuto sobotu 5. března od 15 hodin před turnovskou Střelnicí vystoupí Michal Hrůza, Mackie Messer Klezmer Band, Waldovy Matušky, Musica Fortuna, RozumBrothers, Ondřej Halama, The Boband, David Elis a další.

 

více

Nejnovější Program láká na nové filmové zpracování oblíbeného temného hrdiny

Od dnešního dne je k dostání nový Program Kulturního centra Turnov, který svou titulní stranou zve na snímek Batman, ten pro vás budeme v kině Sféra promítat od 3. března 2022.

Pozveme vás na dvě výpravy v rámci Cestovatelského klubu - do Afriky i na Balkán, na hudební festival Písničkářky napříč žánry, který se po covidové pauze vrací na velký sál turnovské Střelnice.

Malé diváky nalákáme do divadla na pohádku Bětuška a kouzelný hrad a milovníky literatury na setkání v pořadu O literatuře, do kterého přijal pozvání Adam Borzič. A bude toho samozřejmě mnohem víc.

více

Iva Janžurová na prknech turnovského divadla

Iva Janžurová přijíždí do Turnova s inscenací plnou dojetí a humoru. Nenechte si ujít její osobitou one women show ve hře Pusťte mě ven!

Oblíbená herečka si jako inscenaci ke svému významnému životnímu jubileu vybrala výtečnou francouzskou komedii, která nabízí mimořádnou hereckou příležitost v podobě postavy velké hvězdy pařížského divadla a filmu Joce de Guérande. Ta se doma chystá na odjezd do televizního studia, neboť na programu bude přímý přenos galavečera na její počest. 

více

Nevšední hudební zážitek s manželi Havlovými

Tvorba manželů Havlových je žánrově nezařaditelná, ovlivněná vjemy z evropské i mimoevropské, zejména indické kultury. Jejich vystoupení v Turnově bude originálním a hluboce duchovním zážitkem.

Irena Havlová vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a již při škole se začala věnovat hudbě. Vojtěch Havel vystudoval na Státní konzervatoři v Praze obory violoncello a klavír. Hudbě se věnoval i nadále. Počátek jejich vzájemné spolupráce se píše od pol. 80. let,...

více

Oslavte svatého Valentýna v kině Sféra

Svátek zamilovaných letos zamíří i do kina Sféra, už v pondělí 14. února proběhne přímý přenos romantického baletu Romeo a Julie z londýnského Royal Opera House.

Oslavit den svatého Valentýna u nás ale můžete po celý týden. Program kina nabídne české romantické komedie V létě ti řeknu, jak se mám nebo Srdce na dlani. Vyrazit ale můžete i na hollywoodskou novinku s Jennifer Lopez a Owenem Wilsonem Vem si mě a mnohé další.

více

Nový Program zve na komedii s Ivou Janžurovou

Další Program Kulturního centra Turnov je na světě a s ním i kulturní nabídka na následujících čtrnáct dní.

Hitem bude bezesporu divadelní představení Pusťte mě ven!, v kterém se představí herecká legenda Iva Janžurová. Představíme vám únorové koncerty Malé (domácí) scény a pozveme vás na nevšední hudební zážitek s manželi Havlovými. Cestovatele vezmeme na výlet do Maroka a Mauretánie a na všechny knihomoly se budeme těšit na netradiční besedě s Karolínou Meixnerovou, která popularizuje české spisovatele. 

více

Mrzák inishmaanský: vtipná komedie s poselstvím

Divadelní spolek Kašpar z pražského Divadla v Celetné přiváží komedii o tom, co se stane, když do nejzapadlejšího zapadákova v Irsku přijedou filmaři až z Ameriky.

Děj hry se točí okolo historicky doložené události, kdy v roce 1934 do Irska přijel americký režisér Robert J. Flaherty natáčet hraný dokument Muž z Aranu, který poté získal na festivalu v Benátkách Mussoliniho pohár. Právě příjezd filmařů z Hollywoodu je hybatelem děje a jedinou zajímavou novinou za posledních dvacet let,...

více

Vyplňte i vy náš krátký dotazník

Jelikož se neustále snažíme zlepšovat naše služby, obracíme se na vás s prosbou o vyplnění krátkého dotazníku, který nám poskytne velmi cennou zpětnou vazbu.

Dotazník vám nezabere víc jak tři minuty vašeho času a nabídne prostor i pro vaše připomínky. Předem vám za jeho vyplnění a případné tipy na to, co zlepšit, děkujeme.

více

KUS hokus pokus FOKUS

Lidé s mentálním postižením či duševním onemocněním nechtějí jen tak stát se založenýma rukama, chtějí být prospěšní a touží po pracovním uplatnění. Bohužel jsou často odsouváni mimo běžnou společnost.

Jdeme proto zKUSit udělat první krok a na jeden den v týdnu propojíme kavárnu KUS s turnovským FOKUSem! Jsme totiž přesvědčeni, že zaměstnávat lidi s hendikepem je normální, protože normální je být různý. Obzvlášť v dnešní době…

Od 3. února každý čtvrtek od 14 do 17 hodin vás v KUSu obslouží klient FOKUSu,...

více
2 3 4 5 6 7 8
Srpen 2022
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.