Archiv / strana 66

Očima studentů: Fotografie Jiřího Štrébla obdivovali návštěvníci u sklenky vína, večer završila Lenka Dusilová

Výstava fotografií Jiřího Štrébla, kterou obohatila svým zpěvem Lenka Dusilová, završila nabitý hudební víkend Kulturního centra Střelnice. Vernisáž, na které měli návštěvníci možnost obdivovat fotografie ze života, ale i ze zákulisí české divadelní a filmové scény, se nesla v přátelském rozpoložení. Na důvěrné atmosféře se podílel i sám Jiří Štrébl. Vřele rozprávěl s návštěvníky, kteří byli mnohdy jeho dlouholetými známými. Následoval koncert Lenky Dusilové, který příjemně doplnil dojem z celého večera.

Vernisáž výstavy se konala v pondělí 8. prosince v Kulturním centru Střelnice. Jiří Štrébl je známý spíš jako herec než fotograf, takže na jeho snímky byli všichni nepokrytě zvědaví. 

více

Očima studentů: Různorodé vystoupení slavice Petry Janů nadchlo turnovské fanoušky

Po dvou letech do Turnova opět zavítala populární česká zpěvačka a slavice Petra Janů. Společně s kapelou Golem si pro fanoušky připravila okázalé vystoupení složené ze širokého spektra žánrů. Svým jedinečným „kovovým“ hlasem provedla téměř vyprodaný sál érou big beatu, muzikálovou klasikou, jazzem, vánočními koledami i svými slavnými písněmi ze soudku pop-music. 

Vlastní písně i úpravy

V první části koncertu zazpívala slavice za doprovodu Jiřího Jelínka z kapely Golem big beatové skladby jako „Motorest“, „Jámy“ či „Jedeme dál“. 

více

Svěží a moderní, takový byl Můj romantický příběh

Divadlo Petra Bezruče z Ostravy zacílilo představením Můj romantický příběh spíš na mladší generaci diváků, bavit se ale mohl každý. Svěží hra s rychlým spádem, brilantní výkon Terezy Vilišové i Ondřeje Bretta a vtipem hýřící dialogy se ve středu odehrávaly před plným divadlem.

Trochu netradiční představení včera rozvířilo abonentní řadu v Městském divadle Turnov. Hra skotského dramatika Davida C. Jacksona je o dnešních třicátnících, takzvaných singles, o jejich potížích při hledání partnera a o tom, že člověk nesmí mít přemrštěné ideály. Rozhodně nešlo o prvoplánovou romantickou komedii, ve které nakonec všichni žijí šťastně až do smrti. Konec Mého romantického příběhu je spíš hořký než sladký.

více

Poetika vyvrcholila velkolepým galavečerem v čele s duem Kieslowski

Recitační soutěž Poetika oslavila letos své patnácté narozeniny a jako již tradičně vyvrcholila slavnostním galavečerem v Městském divadle Turnov. Kromě vítězů soutěže na něm vystoupili i tři vzácní hosté: Pavel J. Hejátko, duo Kieslowski a Vladimír Merta.

Svět je báječné místo k narození, to je už dlouho heslem Poetiky. „Soutěž je vždy setkáním milovníků poezie, ale taky písničkářů,“ říká jedna z hlavních organizátorek Eva Kordová. Možná i právě proto byl prvním hostem večera básník, písničkář a performer Pavel J. Hejátko. Představil nadšenému publiku nejen některé své texty a písně, ale připomněl také básně Karla Kryla. 

více

Marsyas, Petra Janů a Lenka Dusilová. O víkendu se nudit rozhodně nebudete

Hudební fanoušci mají před sebou jeden z nejpernějších víkendů. V uších teprve doznívají tóny festivalu Napříč a my už pro vás máme další nabídku, kterou lze jen těžko odmítnout. V pátek začínáme koncertem Marsyas v čele s Oskarem Petrem a Zuzanou Michnovou. V sobotu naváže česká popová hvězda Petra Janů s kapelou Golem. Víkendem to ale zdaleka nekončí. Příjemnou koncertní vlnu zakončí v pondělí večer Lenka Dusilová, která zazpívá na vernisáži Jiřího Štrébla. 

více

V panelové diskusi došlo na Zemana, Babiše i jejich podobnost s komunisty

Oslavy čtvrtstoletí demokracie měly v Turnově čtyři části. Po vernisáži prací studentů středních škol v Kulturním centru Střelnice a po předávání medailí starosty v kině Sféra se program přesunul do Městského divadla, kde se ještě před divadelním představením Havlovy hry Audience konala panelová diskuse na téma 25 let demokracie u nás. Svoje názory přijeli vyjádřit Helena Illnerová, Martin Půta, Petr Honzejk, Adam Borzič a Jan Ruml. Mluvilo se o Zemanovi, Babišovi, ale také o pocitech z listopadových událostí roku 1989 a vizích do budoucna.

Moderátorkou panelové diskuse byla editorka Radiožurnálu Lenka Šumová. „Česká společnost za uplynulých pětadvacet let zestárla, v roce 1989 bylo téměř dvakrát víc dětí než starců, dnes se ten poměr otočil,“ zahájila několika fakty. 

více

Městské divadlo vyprodává jedno představení za druhým

Zdá se, že si Turnované všímají bohaté nabídky Kulturního centra Turnov čím dál víc. Divadlo je často vyprodané a ani hudební akce co do počtu diváků nijak nepokulhávají. Letošní pestrá kulturní sezóna zjevně nadchla nejednoho diváka.

Představení v Městském divadle Turnov jsou od začátku podzimu pravidelně plná. Letošní sezóna začala slibně už v září, kdy byl k vidění úchvatný balet Carmina Burana nebo jedinečné představení Mefisto. Navíc jsme oslavili kulaté výročí 140 let existence našeho kulturního stánku. V říjnu pak milovníky Turnovských hudebních večerů potěšilo Ančerlovo kvarteto a vrcholem oslav založení republiky se stalo představení Máchův Máj v podání Báry Hrzánové.

více

Očima studentů: Hunger Games nejsou pouhou výplní před velkým finále

Očekávané pokračování Hunger Games se ve čtvrtek objevilo v premiéře na plátně turnovského kina Sféra, stejně jako v kinech po celé České republice. U fanoušků vyvolala první část Síly vzdoru vesměs pozitivní hodnocení.

Ačkoli Čtvrtohry má Katniss Everdeenová za sebou, ta nejhorší fáze života ji teprve čeká. Kapitol srovnal se zemí Dvanáctý kraj, její domovinu. Zahynuly tisíce lidí a Katniss cítí vinu. Navíc si vyčítá, že Kapitol přiměl jejího partnera z Hladových her Peetu k boji proti revolucionářům. Katniss však stojí na straně Třináctého kraje, který ji a její nejbližší zachránil a dostává se tím do čela dlouho připravované revoluce. 

více

Očima studentů: Tradice trochu jinak aneb výstava betlémů Vladimíra Kubíka

Vůně svařeného vína, smích, koledy. Vánoce jsou za dveřmi a čekání na ně si můžete zkrátit navštívením Kamenářského domu, kde se právě koná výstava betlémů Vladimíra Kubíka, jejíž vernisáž se odehrála minulý týden, v pomartinovské době.

Turnovský rodák žijící v Semilech, Vladimír Kubík, přivezl do Turnova ukázat část svých betlémů, které neodmyslitelně patří k této roční době. Kdo však čeká tradiční jestličky, bude překvapen. Umělec, tvořící převážně ze dřeva a kovu, dává přednost jednoduchým linkám a menším rozměrům.
 

více

Nový trailer k Padesáti odstínům šedi je venku a s ním i skvělý tip na vánoční dárek

Právě dnes zveřejnili tvůrci filmu Padesát odstínů šedi hlavní oficiální trailer a všechny fanynky už netrpělivě čekají na premiéru, která je v českých kinech naplánovaná na 14. února, tedy na den svatého Valentýna. My zároveň víme, že už spousta lidí přemýšlí nad vánočními dárky, a tak jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným. Kupte svojí milé či kamarádce voucher na film Padesát odstínů šedi, ona si pak už jen vybere, na který termín promítání chce vyrazit a navíc dostane dárek od společnosti Dermacol.

„Nejkrásnější vánoční dárek pro ženu? Lístky do kina na Padesát odstínů šedi.“ Tak se jmenuje celorepubliková akce, které se účastní i turnovské kino Sféra. Při její přípravě myslíme zejména na ty, kteří tápou při vybírání vánočních dárků. Od 1. prosince budeme nabízet vouchery na film Padesát odstínů šedi vhodné právě jako dárek. 

více
Prosinec 2022
po
út
st
čt
so
ne
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.