Archiv / strana 67

Výstava kresleného humoru a Vánoční koledování, nechte se pozvat

Prosinec je na kulturní program bohatý měsíc. Pokud přece jen ještě váháte, kam vyrazit za vánoční atmosférou, můžete se nechat pozvat třeba na koledování v Prackově. Jestli vás adventní čas tolik nebaví, bude pro vás příjemným rozptýlením třeba výstava kresleného humoru přímo v Turnově. 

Výstava kresleného humoru vozíčkáře Jiřího Flekny poprvé v Turnově

Organizace Spokojený domov srdečně zve na vernisáž výstavy kresleného humoru vozíčkáře Jiřího Flekny z Bakova nad Jizerou, která se chystá na 11. prosince od 17 hodin v Kavárně Muzeum ve Skálově ulici 71. Hudební doprovod obstará Pavel MAMUT Eichler. Práce ilustrátora budou k vidění v Turnově úplně poprvé. 

více

Kino Sféra promítá i o Vánocích, na programu je premiéra filmu Exodus

Festival evropských filmových trháků je úspěšně za námi, tím se ale prosincová nabídka kina Sféra zdaleka nevyčerpala. Vlastně nejsme ani v polovině, do konce roku nás čekají ještě dvě premiéry a různé filmové novinky. Promítání vynecháme jen na Štědrý den, jinak jsme ale prosincový program rozšířili o promítací dny navíc. 

Filmoví fanoušci fantasy žánru se už jistě nemůžou dočkat speciální kostýmované půlnoční premiéry třetího Hobita s podtitulem Bitva pěti armád. 

Druhá premiéra tohoto měsíce připadá na čtvrtek 25. prosince, kdy po celé republice, stejně jako v kině Sféra, vstoupí do kin historický velkofilm Exodus: Bohové a králové, v Turnově rovnou ve 3D. 

více

Tento týden se těšte na výborné divadlo a Vánoční trhy

Ještě dnes večer stihnou zájemci lákavý kulturní dvojboj – vernisáž výstavy fotografií Jiřího Štrébla spojenou s koncertem Lenky Dusilové. Tím ale naše nabídka zdaleka nekončí. Divadlo Tramtarie představí ve středu na prknech Městského divadla hru Poslední případ Sherlocka Holmese v režii Jiřího Jelínka. V pátek pak na Náměstí Českého ráje a ve Skálově ulici začnou Vánoční trhy s kulturou nabitým doprovodným programem. 

Vernisáž výstavy Jiřího Štrébla a koncert Lenky Dusilové

Poslední případ Sherlocka Holmese
Divadlo Tramtarie přiveze do Turnova představení Poslední případ Sherlocka Holmese.

Vánoční trhy
Už XVI. ročník Vánočních trhů se uskuteční od pátku 12. do neděle 14. prosince.

více

Tento týden si nenechte ujít upírský Filmový klub nebo koncert Trifoglia

Třetí lednový týden se můžete těšit třeba na Filmový klub, který uvede vizuálně zajímavý film íránské režisérky o upírce potulující se po zkaženém městě. Čtvrteční večer bude patřit v Městském divadle dechovému uskupení Trifoglio. V kině Sféra se v ten samý den chystá premiéra očekávaného akčního krimi Hacker. Nedělní odpoledne můžete protančit s dechovou hudbou Broďanka. 

více

Tento týden vás zveme do KUSu a na Dvořákův Turnov a Sychrov

Začíná červen, který je co do kulturní nabídky velmi specifickým měsícem. Divadelní sezóna skončila a letní akce ještě nezačaly. I přesto pro vás máme naplánovaných několik zajímavých pořadů. Hned tento týden v pátek se koná první komponovaný pořad v nově otevřené kavárně KUS a v sobotu začíná hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov.

V polovině června se pak chystá benefiční cestovatelský klub, jehož výtěžek půjde na podporu zemětřesením postiženého Nepálu. Letos poprvé se přímo v atriu Střelnice bude konat tradiční hudební festival Funkin´ Turnov, obě akce včetně podrobností najdete na facebooku. K létu patří neodmyslitelně i odlehčená zábava, kterou si můžete užít na Československé diskotéce v sobotu 20. června na Střelnici. V polovině června se navíc začíná promítat v letním kině. 

více

Tento týden vás zveme do kina na operu a do kavárny KUS na vystoupení Beaty Bocek

O Cestovatelský klub je neustále obrovský zájem, všem zájemcům proto doporučujeme zajištovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Lístky je možné zakoupit na recepci KC Střelnice nebo na na internetu. Kapacitu kina není možné navýšit, ale i pro případ většího zájmu máme připravené promítání v předsálí. Kromě pořadů tohoto týdne bychom vás rádi pozvali na úterý 9. února, kdy na Střelnici přijede spisovatel Jaroslav Rudiš.

Cestovatelský klub: Kanada

Expediční měsíční cesta Britskou Kolumbií a Albertou, Grónskem, Vancouverem ukáže kouzelné národní parky Jasper, Banff, Yoho, Waterton. 

více

Memoriál Ludvíka Koška a odhalení jeho pamětní desky

sobota 2. dubna - Zimní stadion Ludvíka Koška
 
od 8.30
Hokejový turnaj mužstev 4. tříd.
 
od 14.00 hodin
slavnostní odhalení pamětní desky Ludvíku Koškovi za účasti gen. Emila Bočka – pilota 310. československé stíhací perutě RAF
 
od 18.00 hodin
juniorské utkání HC Turnov 1931 : HC Nový Bydžov. 
 
více

Klozet slaví úspěchy a k vidění bude znovu i v Turnově

S představením Klozet sklízí Společnost bloumající veřejnosti jeden úspěch za druhým a jejich nastudování si užila v pražském Činoherním klubu i sama autorka hry Katalin Thuroczy. Turnovští diváci budou mít znovu možnost vidět Klozet v Městském divadle v pátek 29. dubna od 19.30 hodin. 

Herci uspěli s Klozetem už na přehlídce Modrý Kocour, odkud se přes soutěžní kolo ve Volyni dostali až na prestižní Jiráskův Hronov. „To je pro amatérský soubor asi nejvyšší meta,

více

Úspěšné kino Sféra zve na Dámskou jízdu a další speciality

Kino Sféra v Turnově navštívilo v prvních třech měsících letošního roku už necelých 6 000 lidí a se 44 diváky na jedno představení zdaleka převyšuje celorepublikový průměr, který je těsně pod 35 diváky. Sféra si své diváky hýčká speciálními akcemi a netradičními projekcemi a plánuje další novinky. Třeba hned v květnu zve své divačky na Dámskou jízdu, dámy se budou moct se šampaňským v ruce nechat nalíčit a pak si užít filmovou novinku Svátek matek.

V kinech je co do návštěvnosti nejúspěšnější vždy zima, letos však diváci nepřestali chodit ani v jarních měsících. 

více

Kavárna KUS na Střelnici odměňuje stálé zákazníky i návštěvníky pořadů KCT

Kulturní centrum Turnov připravilo pro své návštěvníky lákavý věrnostní program plný výhod a zajímavých odměn. Ode dneška mohou všichni zájemci sbírat speciální razítka na akcích Kulturního centra a v kavárně KUS a získat tak možnost rezervovat si vstupenky na vybrané pořady s předstihem, ukládat si 5 % z útraty v kavárně KUS na Střelnici na osobní účet nebo si dát něco dobrého za extra ceny a mnoho dalšího.

„Chceme dát všem našim pravidelným návštěvníkům, divákům a fanouškům najevo, že si jejich přízně vážíme. Proto jsme se rozhodli přijít se systémem odměn, které by je mohly potěšit,” říká jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek.
 

více
Prosinec 2022
po
út
st
čt
so
ne
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.