Archiv / strana 68

Očima studentů: Rudiš si publikum získal jako spisovatel i DJ za mixážním pultem

O literatuře je nový pořad této sezóny, na kterém se jednou měsíčně potkávají spisovatelé a jejich fanoušci a celé to moderuje Petr Vizina. Zpráva o Jaroslavu Rudišovi, který přijel jako host na únorového posezení, se rozšířila velice rychle. Kvůli nebývalému zájmu se akce dokonce musela z kavárny KUS přesunout do foyer KC Střelnice. Rudiš nejprve představil návštěvníkům svou tvorbu, při jejímž předčítání si z hlediště vysloužil nadšené reakce a souhlasné přikyvování posluchačů. Večer zakončil jako DJ v kavárně KUS, kde se konala i autogramiáda. 

více

Tento týden se můžete těšit na skvělé divadlo a kapelu Janberi a mění se otevírací doba recepce

Tento týden je kultury plný. Už zítra se koná opět téměř vyprodaný Cestovatelský klub a ve středu se můžete těšit na talk show Pohovka s Radimem Uzlem a Josefem Klímou. V druhé polovině týdne nás pak čeká skvělé divadelní představení Zeptej se táty, s koupí lístků není radno příliš váhat. Milovníky hudby by mohl zaujmout koncert kapely Janberi a jejího hosta Amnis.

Dovolujeme si Vás také upozornit, že ode dnešního dne se částečně mění otevírací doba recepce KC Střelnice. V pondělí zavíráme již v 16 hodin, ale ve čtvrtek bude pro změnu až do 16 hodin otevřeno. Děkujeme za pochopení.

více

Tento týden se k nám chystá Modrý kocour

Tento týden se koná v Turnově divadelní festival Modrý kocour. V Městském divadle a v Kulturním centru Střelnice se představí nejllepší amatérská divadla nejen z libereckého kraje. Kdo by raději vyrazil do kina, je srdečně zván na novinku Brooklin nebo do Filmového klubu na dokumentární esej Perleťový knoflík.

Filmový klub: Perleťový knoflík

Perleťový knoflík je druhou dokumentární esejí, v nichž Patricio Guzmán rozjímá o historii své země prostřednictvím fenoménu, jenž výrazně určuje její ráz.

více

Modrý kocour bude mít doupě na Střelnici

Nejlepší amatérská divadla nejen z libereckého regionu se sjedou poslední únorový víkend do Turnova, bude se tu totiž konat největší krajská divadelní přehlídka v České republice. Hlavním centrem festivalu Modrý kocour bude letos Střelnice a samozřejmě Městské divadlo.

V rámci festivalu se můžete těšit na drama, komedii, pohádku i experimentální kousky. „Jako bonus nabízíme takzvanou Kocouří inspiraci - inscenaci Antiwords na motivy slavné Havlovy Audience. 

více

Tento týden vás zveme do kina Sféra či na rock`n`rollový koncert

Tento týden se můžete těšit na skvělou podívanou v kině Sféra. Ve čtvrtek a v pátek promítáme českou novinku Polednice, jejímiž tvůrci jsou Turnovan Michal Samir a jeho kolega Matěj Chlupáček. O víkendu se pak kromě tradičních pohádek pro děti můžete těšit na festivalově úspěšnou komedii Ave, Caesar!

Kdo by raději vyrazil za živou hudbou, je srdečně zván na páteční koncert v rámci cyklu Malá (domácí) scéna do kavárny KUS na ten pravý rock'n'roll. 

více

Březen je nejen v turnovské Městské knihovně měsícem čtenářů

Měsíc březen je tradičně v knihovnách měsícem čtenářů a čtenářství. Ani letos tomu není jinak, od 1. března do 31. března proběhne celostátní propagační kampaň na podporu činnosti knihoven a aktivit s nimi spojených.

Není to pouze výzva a příležitost daná knihovnám, ale všem institucím, kterým není lhostejný osud vzdělanosti naší současné populace a alarmující celostátní a stále vzrůstající procento takzvané druhotné „čtenářské negramotnosti“, tedy neschopnosti vnímat přečtený text a následně jej reprodukovat, nehledě na techniku čtení. Akce je zároveň příležitostí

více

Miroslav Táborský ztvární patnáct rolí v grotesce Blázinec

Populární herec Miroslav Táborský ztvární patnáct rolí v inscenaci hry Blázinec autora a režiséra Jaroslava Gillara. Groteska o světě, ve kterém se vlády zmocní blázni z jednoho psychiatrického ústavu, bude k vidění v turnovském Městském divadle v pátek 11. března.

Podle Gillara je téma ovládnutí společnosti šílencem stále aktuální. Nečekané zvraty a konflikty doprovázejí v jeho hře bláznivé situace jako z němého filmu, výstupy často připomenou absurdní divadlo. „Hra je inspirována mimo jiné motivy Edgara Allana Poea, 

více

Tento týden zveme na Písničkářky Napříč, klubový film Ma Ma a na divadelní Blázinec

Tento týden se můžete na Střelnici těšit na hudební festival Písničkářky Napříč. Filmový klub pak nabízí nové španělské drama Ma Ma s Penélope Cruz v hlavní roli. A v pátek všechny srdečně zveme do Městského divadla na komedii s Miroslavem Táborským - Blázinec

Písničkářky Napříč

Už počtvrté se na začátku března na turnovské Střelnici sejdou tři písničkářky napříč žánry a tentokrát by se dalo říct i napříč generacemi.

více

Pojďte cvičit jógu! PředKUSem budou lekce i v létě

Budeme zdravit sluníčko, na chvíli se staneme kočkou, střechou či stromem. Jóga před Střelnicí bude určená hlavně rodičům či prarodičům s dětmi, ale přijít může každý. Lekce se budou konat každý čtvrtek od 17 hodin na trávníku před KC Střelnice.

Kavárna KUS pro vás nechystá jen výborné jídlo a pití, ale také zajímavý program. Celé léto se tak můžete těšit třeba i na podvečery s jógou. Každý čtvrtek se na vás před Střelnicí bude těšit lektorka Lucie Hrubá s 45 minutovými lekcemi jógy

více

Koncert Františka Nedvěda je zrušen

Koncert českého písničkáře naplánovaný na čtvrtek 23. června 2016 se neuskuteční.

Držitelé zakoupených vstupenek mají možnost navštívit koncert Františka Nedvěda ve středu 22. června 2016 v Jablonci nad Nisou (letní scéna Eurocentra), případně vstupenky nejpozději do 30. června 2016 vrátit na recepci KC Střelnice, Markova 311, Turnov.

Za způsobené komplikace se omlouváme. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na recepci KC Střelnice, popřípadě volejte 481 322 083.

více
Říjen 2022
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.