Archiv / strana 70

Do kina, divadla i KUSu, tento týden si vybere každý

S novým týdnem je tu opět bohatá nabídka Kulturního centra, těšit se můžete na Zdeňka Izera, který zavítá do Městského divadla již v pondělí. Na programu budou tradičně zábavné scénky, parodie a mnoho vtipů. Míst už příliš nezbývá, proto neváhejte.

V pátek si přijďtě poslechnout do kavárny KUS na Střelnici skupinu Bodlák a v sobotu vyražte do Hotelu mezi dvěma světy – divadelní představení na námět příběhu Erica-Emmanuela Schmitta.

Kino Sféra vás zve na promítání filmu Děda v rámci cyklu Kino nejen pro seniory, kde mimo jiné uvidíte Bolka Polívku. Ve čtvrtek a v sobotu budete mít možnost shlédnout příběh o ojedinělém hrdinství Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a děti vyšlete o víkendu na animovanou pohádku Tajný život mazlíčků.

více

Do Sféry míří fantastická zvířata

V listopadu vchází do kin filmová novinka ze světa Harryho Pottera a kino Sféra si nemůže nechat takovou příležitost ujít.

K promítání filmu Fantastická zvířata a kde je najít chystáme speciální projekci a doprovodný program ve spolupráci s Městskou knihovnou.

 

více

Knihotoč nabízí nové tituly

Pro všechny, kteří mají rádi knížky a chtějí mít přehled o knižních novinkách je v kavárně a restauraci KUS na Střelnici k dispozici knihotoč. Díky spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka si tu můžete každý měsíc prolistovat nebo u dobrého jídla a pití klidně i přečíst nejčerstvější novinky.

Už nyní v KUSu naleznete třiadvacet knižních novinek, mezi nimi například titul Za zdmi paláce od Caye Garcii, O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích Petera Mayle, Lovcovo mrmlání od Jiřího Šmotka nebo také Vánoce mám rád od Františka Nepila či Ptákovinu Milana Kundery. 

více

Tento týden zveme děti do divadla a dospělé na koncert Jožky Černého

I počasí se rozhodlo, že léto už je s konečnou platností za námi a je tedy správná chvíle vyrazit na nějaké příjemné divadelní představení nebo koncert. Kulturní centrum pro vás má na celou sezónu připravenou velkou spoustu pořadů, a to samozřejmě už i na tento týden. Těšit se můžete na divadlo pro děti a hudební fanoušky jistě potěší koncert na oslavu 70 let Jožky Černého na jevišti. Divadelní představení Commedia Finita bohužel musíme přesunout na náhradní lednový termín.

Commedia Finita - ZRUŠENO

Úsměvné povídání s autentickými ukázkami světových árií operní
zpěvačky Emy Destinové.

více

Kulturnov zve na tři scény plné hudby a divadla

Vyvrcholením letní sezóny bude letos festival Kulturnov, na kterém vystoupí celá řada turnovských divadelních uskupení i kapel a diváky čeká i speciální překvapení. V sobotu 17. září bude před Střelnicí na třech různých scénách k vidění vystoupení Čmukařů, Mackie Messer Klezmer Bandu, Lédl Jazz Q, ale i Martina Hyblera nebo rockové kapely Ba naopank. Program začne už ve 13 hodin a skončí o půlnoci. 

„Kulturnov má za cíl představit pestrost turnovské kulturní scény, ale ne jednorázově. Chceme při každé příležitosti poukazovat na kulturní bohatství, které Turnov ve svých kulturních osobnostech a spolcích má,” říká mluvčí festivalu Josef Uchytil.

více

Filmový víkend ČSFD.cz se blíží

K letní pohodové náladě v Turnově už bezpochyby patří i Filmový víkend ČSFD.cz, který se letos bude konat o víkendu od 5. do 7. srpna. Dvoudenní maraton a největší filmová akce léta je v Česku unikátem a sjíždí se na ni fanoušci z širokého okolí a dokonce i ze zahraničí.

Ti všichni se letos můžou těšit na dvě tematické noci, z nichž první bude tak trochu chlapácká a druhá čistě komiksová. Velkým tahákem letošního Filmového víkendu je předpremiéra sci-fi filmu Star Trek: Do neznáma, který uvidí fanoušci v běžných kinech až o čtrnáct dní později.

více

Jak vyzvednout rezervace na představení Caveman

Máte rezervaci na úterní představení Caveman v Letním kině v Turnově přes www.kcturnov.cz?

Tyto rezervace je možno vyzvednout pouze v otvírací době recepce, tj. v úterý 19. 7. do 14.00 hodin. 

Rezervace na místě nebudou akceptovány. Kapacita kina je ale dostatečná a vstupenky budou k dispozici i na místě za cenu 380,- Kč.

Děkujeme za pochopení

více

Rekordní počet knížek je pro vás připravený v KUSu na Střelnici

Díky spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka můžete každý měsíc nahlédnout v kavárně KUS na Střelnici do čerstvých knižních novinek různých žánrů, nebo si je dokonce u dobrého jídla a pití rovnou přečíst. Jsou vám k dispozici na piánu přímo v kavárně. Kdo by to nestihl, v knihovně mu je pak rádi půjčí i domů. Čtenáři knihovny si mohou knížky z knihotoče také rovnou rezervovat v knihovním systému. Až se na konci měsíce vrátí z kavárny, připraví jim je na oddělení pro dospělé k vyzvednutí. Tady je přehled knížek, které jsou v knihotoči na srpen:

více

Lucie Vondráčková: do Turnova přivezeme hity

Lucie Vondráčková vyjíždí na své první akustické turné s kterým vystoupí také v letním kině v Turnově od 20.00. Předprodej vstupenek v síti Ticketstream.

Akustické turné bývá takové tišší, klidnější, dá se brát i jako opačná strana mince k předcházející šňůře, které byla především taneční?

Budeme jemnější, klidnější, komornější a muzikantštější. Ale s hity... Prozradím třeba Strach, Manon, Hop hej, a spousta dalších :-)
 

více

Filmový víkend ČSFD zve na Komiksové odpoledne v knihovně

Filmový víkend ČSFD už dlouho není „jen” o dvounočním filmovém maratonu, ale patří k němu i doprovodný program přes den. I letos se chystá tradiční projížďka na koloběžkách na Malou Skálu a na lodičkách zpátky, nově přibyl superhrdinský „archery attack” program, který prověří vaši zručnost v lukostřelbě. Ale velmi příjemnou novinkou pro všechny milovníky klidnějšího trávení volného času je doprovodný program, který se chystá ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka. 

více
Říjen 2022
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.