Archiv / strana 71

Letní kino navštívil skoro celý Turnov

Turnovské letní kino je dlouhodobě jedno z nejúspěšnějších v Česku a letošní sezóna to jenom potvrdila. Navštívilo jej dohromady neuvěřitelných 10 292 diváků a odehrálo se zde celkem 73 představení. Jednoduchým výpočtem to znamená, že na jeden film přišlo průměrně 141 lidí, což je počet, který by se do kamenného kina Sféra ani nevešel!

„Letos nám vyšlo skvěle počasí, měli jsme naprogramovaných celkem 78 představení a jen pět jsme jich nemohli odehrát,“ pochvaluje si dramaturg kina Adam Švancar. „Turnovské letní kino má tu obrovskou výhodu, že je umístěné přímo v centru města a přitom je krásně přírodní. 

více

Hvězda rock’n’rollové scény jménem Snap Call právě stoupá v Turnově

Jsou čtyři, mají neuvěřitelnou energii a hýří nadšením. Teď by chtěli natočit klip, trochu se tím zviditelnit a splnit sen nejen sobě, ale i všem fanouškům. Protože dobrých rockových kapel není nikdy dost. Baskytarista a zpěvák David, kytarista a vokalista Vojta, bubeník Vítek a kytarista Lukáš si říkají Snap Call a hrají poctivý rock’n’roll, trochu promíchaný s blues, hardrockem a punkem. 

Za své duchovní otce a inspiraci považují turnovští Snap Call kapely jako The Black Keys, Jack White, Arctic Monkeys a další. Jejich cílem je se aspoň přiblížit světovým kapelám a udělat pořádný klip. 

více

Na Básnících ticha to před Střelnicí žilo

Básníci ticha slavili letos velký úspěch, před Střelnicí se sešlo přes tři sta hudebních fanoušků, kteří si užívali roztančenou atmosféru, příjemné prostředí a hlavně skvělé kapely. „Z návštěvnosti mám velkou radost. Dokonce i sami hudebníci se přidali k divákům a zůstávali až do konce, užívali si to a všichni děkovali, že mohli přijet,“ říká hudební dramaturg Karel Šírek.

Velkou hvězdou festivalu byl Pavel Fajt a jeho duo Pavoon. „Diváci si moc užívali i Garage s Tony Ducháčkem a kapelu Echt! Tančilo se, což je skvělé,“ dělí se o své nadšení Šírek. Fanoušci s kapelami a hudebníky komunikovali a uvolněně se bavili. 

 

více

Tento týden vás zveme na koncert Dalibora Cidlinského a na divadelní představení Novecento (1900)

Září se přehouplo do druhé poloviny a kulturní sezóna se rozbíhá naplno. Tento týden se můžete těšit na první koncert z cyklu Napříč – v kavárně KUS vystoupí písničkář Dalibor Cidlinský. Chystá se také první abonentní divadelní představení, nazvané Novecento (1900), které přiveze do Turnova Městské divadlo Mladá Boleslav.

Kdo by měl chuť zajít spíš do kina, má třeba v sobotu příležitost vidět nové drama z dílny Joela Edgertona s názvem Dárek.

více

Tento týden vás zveme na Biostory a Kaleidoskop Jana Rejžka

Tento týden můžete vyrazit na první volné divadelní přestavení letošní sezóny, kterým je Biostory. Kdo by měl chuť spíš na klubový večer v kulturní kavárně KUS, toho srdečně zveme na Kaleidoskop Jana Rejžka. 

Biostory

Komedie o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v nepravých rukou stát pastí pro ty slabší, hledající.

Reflexe dnešní společnosti, našich představ a snů. Děj je zasazen do prostředí fiktivního bio-kurzu, kde se setkávají tři ženy. Výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička. 

více

Pozvánka na netradiční akci v turnovské knihovně

V neděli 11. října 2015 se v Městské knihovně Antonína Marka Turnov uskuteční netradiční akce, která spojuje hudbu, divadlo a také samozřejmě knihy.

Nedělní program startuje již ve 14 hodin odhalením sochy sv. Jeronýma, která byla pořízena z finančního daru Nadace Preciosa. Autorkou umělecké sochy je absolventka SUPŠ Andrea Kosecová. Na programu je dále loutkové představení turnovského souboru Na Židli a hudební vystoupení známé kapely Mackie Messer Band. 

více

Očima studentů: Do Norska za přírodou i uměním

Další přednáška Cestovatelského klubu, tentokrát na téma Norsko – zázračná země, se konala poslední zářijové úterý v podvečer. Sál turnovského kina Sféra se rychle zaplnil návštěvníky všech věkových kategorií a ani tentokrát nezbylo žádné místo prázdné. O tom, že je tento skandinávský stát skutečně zemí zázračnou, přesvědčil diváky cestovatel, fotograf a historik umění Petr Štěpán.

Téměř dvouhodinová přednáška byla doplněna velkou spoustou dokumentačních fotografií. Petr Štěpánek představil divákům Norsko takové, jaké ho zná on – nejen jako zemi plnou přírodních krás, ale také jako místo s bohatou historií a kulturou. 

více

Očima studentů: Poslechový večer v kavárně KUS

Jeden ze zářijových večerů v kulturní kavárně KUS byl věnován především hudbě. Jan Rejžek provedl svým poslechovým pořadem návštěvníky kavárny, kteří přišli strávit příjemný večer nad šálkem kávy či sklenkou vína. Známý hudební a filmový kritik, novinář a publicista pustil několik ukázek z domácí i zahraniční hudební tvorby, představil svou novou knihu, zavzpomínal na staré časy a komentoval aktuální dění.

Poslechový pořad Kaleidoskop volně navazuje na pořady, které Jan Rejžek pořádal už za minulého režimu po celé České republice.

více

Filmové premiéry v říjnu: Muž na laně a Tom Hardy v dvojroli mezi mafiány

Počasí sice ještě přeje podzimním procházkám, ale nemilosrdně se blíží dlouhé večery a nevlídné sychravo, a to je pak ten správný čas přijít do kina a už  z něj prakticky nevylézat. Říjnová premiérová nabídka téhle taktice nepochybně přeje. Na co se tedy můžeme těšit? Kromě Marťana, který odstartoval už minulý týden, jsou v nabídce dobrodružný fantasy film s Hughem Jackmanem, velkolepý horor Purpurový vrch, mafiánský snímek Legendy zločinu, ale také kultovní filmy Návrat do budoucnosti v remasterované verzi. 

více

Michal Horáček je Na cestě se vzácnými hosty

Textař, básník a producent Michal Horáček udělá jednu ze zastávek svého nového turné „Na cestě" v Turnově na Střelnici. Přijďte si poslechnout hudbu, která patří k absolutní špičce toho, co u nás za posledních několik desítek let v hudební oblasti vzniklo.

Po úspěchu alba „Český kalendář", které bylo nejprodávanější deskou roku 2013 v Česku, přichází o rok později Michal Horáček s projektem „Segrado". I tohle album fanoušky nadchlo a stalo se nejprodávanější nahrávkou loňského října. Není tedy překvapující, že je „Segrado“ také těžištěm nového koncertního turné. 

více
Srpen 2022
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.