Archiv / strana 72

Tento týden vás zveme na hudební festival Básníci ticha a po létě se stěhujeme zpět do kina Sféra

Hudební festivaly jsou sice spojené hlavně s létem, které pomalu končí, ale my pro vás ještě jeden takový festival máme. Tuhle sobotu se před turnovskou Střelnicí chystají Básníci ticha s kapelami jako Tornado Lue nebo Ladě.

Ještě tento týden se můžete těšit také na další pořad v kulturní kavárně KUS a ve čtvrtek se vracíme z letního kina do kina Sféra na Střelnici s premiérovým filmem Kurýr: Restart.

Eva Matylda Jiřičková

"NAŠE SVĚTY PROPOJENÉ JSOU" je motto, kterým uvádí Eva Matylda Jiřičková svou výstavu obrazů v galerii U Beránka v Infocentru Turnov. Vernisáž se bude konat 1. září od 17 hodin a v jejím rámci se chystá v kulturní kavárně KUS i koncert za doprovodu Karla Jiroše a dalších muzikantů. 

více

Filmový víkend ČSFD.cz navštívilo na patnáct set lidí

O víkendu se v turnovském letním kině konal zatím historicky nejúspěšnější Filmový víkend ČSFD.cz. Již čtvrtý ročník akce přilákal dohromady zhruba patnáct set lidí, letos nad akcí navíc poprvé převzal záštitu starosta města Tomáš Hocke. Dvoudenní filmový maraton navštívili diváci nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska a dalších okolních států.

„Jsem rád, že se nám daří vytvořit tak skvělou atmosféru, nikdy dřív jsem takhle plné letní kino neviděl,“ podotýká dramaturg turnovského kina Adam Švancar. První noc filmového víkendu se promítaly filmy Kingsman: Tajná služba, Špión a Jurský svět. „Mě nejvíc překvapila komedie Špión s Melissou McCarthy, normálně ji nemám ráda, ale u tohohle jsem se vážně pobavila,“ hodnotila jedna z divaček. 

více

Galerie Safír zve na výstavu experimentální fotografie

Fotograf znějícího ticha, tak nazval Jiřího Bartoše jeho dlouholetý přítel profesor Ludvík Baran. Ticho a přízračnost krajiny Jizerských hor s bukovými lesy, ranní mlhou, divokými potoky a majestátními stromy se mu stala osudnou po celý jeho život. Galerie Safír v Muzeu Českého ráje zve na výstavu tohoto experimentálního fotografa, výstava potrvá do konce července. 

Bartošovy obrazy vyzařují piktorialistickou náladu starých mistrů, vtahují nás do tajemných příběhů života probouzejícího se lesa s pomalu vynořujícími se obrysy stromů a odkrývají jeho potemnělá a skrytá zákoutí. Úplně odlišná a překvapující poloha jeho tvorby se objevuje začátkem šedesátých let, kdy ho stejně jako mnoho dalších fotografů zasáhla doba experimentování a nových pokusů. 

více

Musica Fortuna na Knop!

Musica Fortuna zve na trochu netradiční koncert, který se uskuteční v pondělí 22. června od 19.30 hodin v Městském divadle v Turnově. V netradičním termínu slibuje tradiční pojetí a kromě známého i neznámého repertoáru se můžete těšit i na povídání.

Hostem večera bude totiž dlouholetý člen souboru Karel Knop. Nedávno vydal svou celoživotní práci s názvem Hrad Kost, souborné dílo poznatků o hradu vycházející z literatury, písemných pramenů, stavebně historických průzkumů objektu a také z vlastních zkušeností coby kastelána hradu.

Večer si užijí nejen skalní fanoušci, ale i milovníci historie a Českého ráje. 

více

Tento týden zahraje v KUSu HB trio a naposledy promítáme v kamenném kině Sféra

Tento týden pokračujeme s koncerty regionálních kapel, v kavárně KUS vystoupí v pátek večer HB Trio. HB Trio hraje na pohodu písničky ve stylu elektrického kytarového blues, které se vždy hezky poslouchají, ale nemíní zůstat jen u nich.

Také je to poslední týden, kdy promítáme ve Sféře, příští týden se stěhujeme do letního kina. V kamenném kině Sféra stihnete ještě třeba drama Slepá nebo čerstvou novinku Jurský svět.

Sezónu v letním kině zahájíme v úterý 16. června beneficí na podporu zemětřesením postiženého Nepálu. Od středy pak začínáme filmové projekce, a to každý den bez výjimky až do konce léta. 

více

Zahájili jsme předprodej na Dvořákův Turnov a Sychrov

Pro velký zájem jsme zahájili předprodej na tři koncerty hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. 

Jedná se o tyto koncerty: Sólový klavírní recitál Iva Kahánka ve středu 17. června v Městském divadle, Recitál Anny Hlavenkové a Leoše Čepického v pátek 19. června od 19.30 hodin a Závěrečný koncert 60. ročníku festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov s Filharmonickým orchestrem Iwasaki v neděli 21. června od 19.30 v Městském divadle.

Vstupenky jsou k zakoupení na recepci Kulturního centra Střelnice v Markově ulici a jejich cena je 120 Kč. Vstupenky se neprodávají na místa.  

více

Beneficí pro Nepál zahajujeme provoz letního kina

Červen je v turnovském kině takovým divergentním měsícem. V jeho polovině se totiž kamenné kino Sféra v budově Střelnice zavírá a přesouvá do letního amfiteátru.

Letos připadlo tohle velké stěhování na 15. června. Takže ještě v neděli 14. června se v kamenném kině Sféra promítá kromě pohádky Hurá na fotbal i Jurský svět a Divoká dvojka, ve středu 17. června už ale na Klub rváčů dorazte do „letňáku“. V úterý navíc chystáme ještě speciální Cestovatelský klub, benefici na podporu zemětřesením zasaženého Nepálu. 

více

Funkin´ Turnov se koná letos nově před Střelnicí

Kulturní centrum ve spolupráci s kapelou Funk Corporation vás zvou na 11. ročník festivalu Funkin´ Turnov, letos poprvé před Kulturní centrum Střelnice. Na novém místě, s novým spolupořadatelem, ale stále se stejným cílem: pobavit diváky energetickým koktejlem kvalitní hudby v podání kapel z oblasti funku a příbuzných žánrů. Vstupenky jsou k zakoupení na recepci Kulturního centra Střelnice.

více

Padesátka lidí podpořila Nepál

Benefici uspořádanou na pomoc zemětřesením postiženému Nepálu přišlo v úterý do letního kina podpořit téměř padesát lidí a na vstupném se podařilo vybrat více než 7 500 Kč. Celý výtěžek z benefice poputuje na podporu nadace nepálského lámy Dolpo Tulku Rinpoche, kterého zná cestovatelka Pavla Bičíková osobně. „Jeden provizorní přístřešek pro přibližně patnáct lidí dokáží v Nepálu postavit přibližně za 80 dolarů,“ zmínila během své diashow cestovatelka. Turnovská benefice tak může pomoct i několika desítkám lidí přečkat období monzunů, které v Nepálu právě nastává. 

Pavla Bičíková navštívila Nepál už několikrát a poutavě vyprávěla o různých oblastech země přezdívané střecha světa. 

více

To nejlepší z české nezávislé produkce se odehraje na festivalu Turn on Turnov

Nezávislé hudební vydavatelství Yannick South ve spolupráci s FD Bandem a Bobandem zvou na letní festival Turn on Turnov, na kterém zahrají kapely Houpací koně, Strangers in the City, Iventa Storca a Audio Attaché. V jednom večeru se prolne to nejlepší z české nezávislé produkce s turnovským Bobandem a FD Bandem. Turn-on se bude konat v sobotu 15. srpna od 17 hodin v atriu Muzea Českého ráje v Turnově. Vstupné bude 100 Kč, děti do 130 cm ho mají zdarma. 

více
Srpen 2022
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.