Archiv / strana 73

Zahájili jsme předprodej abonentních legitimací na divadelní sezónu 2015/2016

Právě dnes začal předprodej abonentních legitimací na nadcházející divadelní sezónu. Koupit si je můžete na recepci Kulturního centra Střelnice, zaplatit je potřeba buď hotově na místě, nebo po případné domluvě i převodem na účet. Celý červenec mají svá místa rezervovaná stávající abonenti, ostatní místa jsou volně v prodeji. Pokud stávající abonenti svou rezervaci do konce července nepotvrdí, budou jejich místa v srpnu nabídnuta ostatním zájemcům. Legitimace jsou přenosné, nejsou psané na jméno, takže je může využívat i kdokoli z rodiny či přátel.

více

Na podzim otevřeme znovu taneční kurzy pro manželské a přátelské páry

Podzimní taneční lekce pod vedením tanečního mistra Petra Mertlíka a jeho partnerky jsou určeny všem věkovým skupinám a rádi bychom se zaměřili na mírně pokročilé až pokročilé.

Výuková lekce trvá zhruba 2,5 hodiny a je doprovázena reprodukovanou hudbou, závěrečná prodloužená trvá 4 hodiny s kapelou Allegro a doprovodným programem.

Přihlášky též k dispozici na recepci KC Turnov nebo uvnitř článku.

Přihlášky přijímáme do 30. 9. 2015

 

 

více

Premiéry v červenci: Terminátor i Tom Cruise dorazí do letního kina

Léto obecně patří velkým blockbusterům a letos tomu není jinak. Hned tento týden se všichni těšíme na pokračování trochu šílené komedie Méďa 2, pak ale dojde i na velká sci-fi a akční díla, jakými jsou bezesporu další Terminátor i Mission: Impossible nebo marvelovský Ant-Man. V červenci si přijdou na své i fanoušci lehčích žánrů, zejména dámy potěší návrat Chaninga Tatuma v Bez kalhot XXL a milovníci animáků se můžou těšit na film V hlavě. Premiérovou lahůdkou je pak drama Bojovník na samotném konci měsíce nebo mysteriózní Papírová města. Kromě toho se vracíme i ke skvělým filmům, které jste třeba v kině Sféra jenom nestihli. 

více

Na Turnovsku vzniká unikátní knížka pro děti

Knížka Básničky nejen pro Anežku je svého druhu úplně první v Česku. Unikátní je v tom, že je v ní přesně tolik básniček, kolik je jmen v českém kalendáři, tedy na každé jméno připadá jedna básnička. Sbírku píše Jaime Císařová a ilustruje Jitka Řezníčková, dvě ženy z Turnovska, které si plní velký sen.

„Od malička jsem psala básničky, pak jsem se tomu dlouho nevěnovala, ale když se narodila dcera Anežka, zkusila jsem jednu napsat pro ni. Pak mě napadlo vzít si k ruce kalendář a začala jsem zkoušet i jiná jména, až jsem dospěla k myšlence udělat z toho celou knížku,“ vysvětluje autorka Jaime Císařová. 

více

Metal dává naději prostřednictvím mladých muzikantů

Metalista je pro většinu lidí ten divný člověk, co poslouchá drsnou muziku, chodí celý v černém a po večerech vysedává v hospodě nebo obráží koncerty, kde se dějí kdovíjaká zvěrstva. O posluchačích tvrdé hudby panují různé předsudky, z nichž většina jsou naprosté nesmysly. Nově vzniklý spolek Metal for Hope je toho důkazem. Parta mladých metalistů se totiž rozhodla, že chce svou muzikou pomáhat těm, kteří to nejvíc potřebují a chystá v pořadí už třetí benefiční koncert, tentokrát v kulturní kavárně KUS na Střelnici.  

více

Tento týden vás zveme na Bohemia Balet a Černobílou party

Tento týden je kulturní nabídka skutečně pestrá. Kromě Cestovatelského klubu, baletu a diskotéky se chystá ještě třeba travesti show Účastníci zájezdu a sobotní divadelní představení pro děti Peklo s ježibabou. Kdo by se chtěl vypravit do kina, pak by ho mohl zaujmout třeba středeční Filmový klub, který nabízí první dva díly sci-fi klasiky Návrat do budoucnosti

Cestovatelský klub: Persie II

O aktuální situaci v Íránu, o tom, jak jinak vypadá život oproti zprávám z médií, nám ve svém druhém vyprávění bude ukazovat cestovatel Luboš Vránek. 

více

V listopadu chystáme hned tři Cestovatelské kluby, lístky si raději zajistěte předem

Zájem o Cestovatelský klub je i v nové sezóně veliký, což nás velice těší. Všem zájemcům s duší dobrodruhů doporučujeme zajišťovat si vstupenky předem, ať už přes internet, telefonicky nebo přímo na recepci Kulturního centra Turnov. Kapacitu není bohužel možné navýšit, proto je jistější přijít už s lístkem a nespoléhat se, že budou ještě nějaká volná místa. 

více

Tento týden vás zveme na Vánoce s Choreou a půlnočku Star Wars

Tento týden si přijdou na své fanoušci nejrůznějších kulturních zážitků. Na Pohovku si už dnes přijede s Petrem Vydrou povídat Jan Rosák, milovníky divadla pak jistě potěší představení Vánoce s Choreou a hudební zážitek zajistí třetí adventní koncert v Domě Na Sboře. Dobrou zprávu máme i pro filmové fanoušky, tento týden je tu totiž konečně půlnoční kostýmovaná premiéra novinky Star Wars: Síla se probouzí a ještě předtím můžou všichni nadšenci zajít do kina Sféra na "kultovku" Monty Python a Svatý Grál

Jan Rosák je český rozhlasový a televizní hlasatel a příležitostný herec a moderátor. Je považován za špičku mezi českými moderátory, navíc je pětinásobným držitelem ceny TýTý v této kategorii.

více

Zájem o kulturu v Turnově roste

Tři vyprodaná představení a tržby téměř sto tisíc korun, přesně tak vypadal v Kulturním centru Turnov první den předprodeje vstupenek na druhou polovinu sezóny. Zájem o divadelní představení, velké i menší koncerty, Cestovatelský klub, literární večery i další pořady je obrovský.

Smolíkovi, Deštivé dny a Světáci, to jsou tři jarní divadelní představení, na která už zbývá maximálně pár lístků. „Je to poprvé, co se tři pořady úplně vyprodaly během prvních několika dnů,“ říká produkční Romana Holubová. Zájem je i o abonentní řadu, předloni jsme měli v Turnově 85 abonentů, loni 97 a letos jich je neuvěřitelných 131.

více

Recepce Kulturního centra bude mezi svátky zavřená!

Důležité upozornění: Recepce Kulturního centra Střelnice bude otevřená do středy 23. prosince do 18.00.

Provoz zahájí znovu až v pondělí 4. ledna.

Všem doporučujeme zkontrolovat si dobu platnosti rezervací, mnohé z nich končí 31. prosince, byla by tedy škoda o lístky přijít.

Mimo recepci je možné vstupenky vyzvedávat také na pokladně kina v době jejího provozu, tedy půl hodiny před začátkem promítání.

více
Srpen 2022
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.