Archiv / strana 77

Kino Sféra slaví celé září pětileté výročí

Už pět let chodí v Turnově filmoví fanoušci do kina Sféra, právě před takovou dobou se totiž nově digitalizované kino otevřelo přímo v budově Střelnice. A kulaté výročí si zaslouží pořádně oslavit, čekají nás speciální projekce, ale i soutěž o volné vstupenky na celý měsíc. 

Kino Sféra nachystalo pro svoje fanoušky hned několik narozeninových akcí. Tak například každý zářijový týden vás zve na jedno představení za symbolické vstupné 30 Kč. „Právě tolik totiž stála vstupenka v prvních dvou týdnech promítání při slavnostním otevření kina před pěti lety,“ říká dramaturg kina Adam Švancar. 

více

Oprava chybných informací v HOT

Do našich nejnovějších HOT se vloudilo několik šotků týkajících se oslav pátého výročí kina Sféra. Proto zde uvádíme přesný program, který diváky kina v září v rámci oslav čeká.

Ve čtvrtek 8. září bude možné navštívit premiéru snímku Nerve: Hra o život za symbolických 30 Kč.

Na pátek 16. září jsme pro vás přichystali dvojprojekci dámské jízdy, na které se můžete těšit na film Dítě Bridget Jonesové následovaný výborně hodnocenými Matkami na tahu. Vstupenka na obě projekce dohromady vyjde na 150 Kč.

více

Tento týden si přijďte zatančit či zhlédnout novinku ze světa Harryho Pottera

Třetí listopadový týden je nabitý akcemi, také nás čeká závěrečná prodloužená podzimních tanečních kurzů, které na Střelnici vede taneční mistr Petr Mertlík. Do kurzu pro pokročilé docházelo s pravidelností dvacet párů, o něco plnější byl kurz pro začátečníky, kam se přicházelo bavit téměř třicet párů. Kurzisté společně uzavřou kurz v sobotu večer, kam zveme všechny, kteří by si chtěli zpříjemnit večer tancem. Připraveny jsou i taneční ukázky mistrovských párů, k tanci zahraje skupina Allegro.

Filmový klub pro vás na úterý chystá projekci filmu Cesta do fantazie, animovaný fantasy snímek vypráví o desetileté dívce, která se ocitne v roztodivném městě duchů, bůžků a strašidel. Tom Hanks se potom představí v komedii Hologram pro krále, který Sféra promítne v sobotu a neděli.

více

Tomáš Procházka: Moje šperky se dají i běžně nosit

Turnov by se měl podle Tomáše Procházky jako město šperku zaměřit na to, aby si odsud lidé nějaký autorský šperk mohli odvézt. Sám už asi patnáct let žije a pracuje v Turnově a teď tady otevírá výstavní prostor, kde chce prezentovat svoji práci zákazníkům.

Autorský šperk je podle Tomáše Procházky pro lidi, kteří chtějí být nekonformní, mají názor a vědí, co chtějí. „Nejvíc by takoví měli být mladí lidé, mladé holky, ale přesto zatím nakupují moje šperky spíš dospělejší dámy, což je škoda,” říká umělec. 

více

Filmové premiéry v červnu: Mimoně promítáme už v „letňáku“

Mezi červnovými filmovými premiérami jasně vyčnívají animovaní Mimoni, kteří ale dorazí až na úplném konci měsíce. Do té doby se můžete těšit třeba na komedii Špion, slibně vypadající pokračování hororu Insidious nebo hodně lákavý Jurský svět. Na své si přijdou i romantické duše, které zveme na Lásku na první boj a kdo by radši něco trochu akčnějšího, je pro něj jako stvořená novinka Sejmi prezidenta.
Kromě toho je ještě v programu nachystaná vysoce módní záležitost Dior a já. Navíc je potřeba dodat, že od poloviny června se kamenné kino zavírá a stěhuje do „letňáku“. V neděli 14. června tedy dorazte ještě do kina Sféra v budově Střelnice, ve středu 17. června vás už ale přivítáme v letním kině ve Skálově ulici. 

více

Šachový turnaj: Turnovský Granát se koná na Střelnici

V sobotu 5. října od 9 hodin bude velký sál Kulturního centra Střelnice patřit otevřenému turnaji v rapid šachu, který pořádá ŠK Zikuda Turnov ve spolupráci s KC Turnov a který je otevřený a přístupný široké veřejnosti.

Předpokládá se účast asi osmdesáti hráčů, kteří se utkají v devíti kolech s patnácti minutami na jednu partii. Hrát se bude v těchto kategoriích: muži, ženy, junioři (r.1996 a ml.), juniorky (r.1996 a ml.), senioři (r.1956 a st.), seniorky (r.1956 a st.). 

Časový program turnaje:

09:00 – 09:30 zahájení
09:30 – 13:00 1. - 5. kolo turnaje
13:00 – 13:30 přestávka
13:30 – 16:00 6. - 9. kolo turnaje
16:30 vyhlášení výsledků

více

Čtvrtí Básníci ticha zvou na Tornado Lue a Tonyho Ducháčka

Již čtvrtý ročník hudebního festivalu Básníci ticha má opět víc než zajímavé obsazení. Začátkem září zahrají před Kulturním centrem Střelnice v Turnově kapely jako Tornado Lue, Garage & Tony Ducháček, Echt! a další. Festival Básníci ticha vznikl jako vzpomínka na legendu undergroundové muziky Milana Mejlu Hlavsu a letos se bude poprvé konat před Kulturním centrem Střelnice, kde je také nově otevřená kulturní kavárna KUS, takže dobré jídlo a pití jsou zajištěné, stejně jako nezapomenutelná atmosféra.

více

Letní kino navštívil skoro celý Turnov

Turnovské letní kino je dlouhodobě jedno z nejúspěšnějších v Česku a letošní sezóna to jenom potvrdila. Navštívilo jej dohromady neuvěřitelných 10 292 diváků a odehrálo se zde celkem 73 představení. Jednoduchým výpočtem to znamená, že na jeden film přišlo průměrně 141 lidí, což je počet, který by se do kamenného kina Sféra ani nevešel!

„Letos nám vyšlo skvěle počasí, měli jsme naprogramovaných celkem 78 představení a jen pět jsme jich nemohli odehrát,“ pochvaluje si dramaturg kina Adam Švancar. „Turnovské letní kino má tu obrovskou výhodu, že je umístěné přímo v centru města a přitom je krásně přírodní. 

více

Hvězda rock’n’rollové scény jménem Snap Call právě stoupá v Turnově

Jsou čtyři, mají neuvěřitelnou energii a hýří nadšením. Teď by chtěli natočit klip, trochu se tím zviditelnit a splnit sen nejen sobě, ale i všem fanouškům. Protože dobrých rockových kapel není nikdy dost. Baskytarista a zpěvák David, kytarista a vokalista Vojta, bubeník Vítek a kytarista Lukáš si říkají Snap Call a hrají poctivý rock’n’roll, trochu promíchaný s blues, hardrockem a punkem. 

Za své duchovní otce a inspiraci považují turnovští Snap Call kapely jako The Black Keys, Jack White, Arctic Monkeys a další. Jejich cílem je se aspoň přiblížit světovým kapelám a udělat pořádný klip. 

více

Na Básnících ticha to před Střelnicí žilo

Básníci ticha slavili letos velký úspěch, před Střelnicí se sešlo přes tři sta hudebních fanoušků, kteří si užívali roztančenou atmosféru, příjemné prostředí a hlavně skvělé kapely. „Z návštěvnosti mám velkou radost. Dokonce i sami hudebníci se přidali k divákům a zůstávali až do konce, užívali si to a všichni děkovali, že mohli přijet,“ říká hudební dramaturg Karel Šírek.

Velkou hvězdou festivalu byl Pavel Fajt a jeho duo Pavoon. „Diváci si moc užívali i Garage s Tony Ducháčkem a kapelu Echt! Tančilo se, což je skvělé,“ dělí se o své nadšení Šírek. Fanoušci s kapelami a hudebníky komunikovali a uvolněně se bavili. 

 

více
Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.