Archiv / strana 78

Tento týden vás zveme na koncert Dalibora Cidlinského a na divadelní představení Novecento (1900)

Září se přehouplo do druhé poloviny a kulturní sezóna se rozbíhá naplno. Tento týden se můžete těšit na první koncert z cyklu Napříč – v kavárně KUS vystoupí písničkář Dalibor Cidlinský. Chystá se také první abonentní divadelní představení, nazvané Novecento (1900), které přiveze do Turnova Městské divadlo Mladá Boleslav.

Kdo by měl chuť zajít spíš do kina, má třeba v sobotu příležitost vidět nové drama z dílny Joela Edgertona s názvem Dárek.

více

Tento týden vás zveme na Biostory a Kaleidoskop Jana Rejžka

Tento týden můžete vyrazit na první volné divadelní přestavení letošní sezóny, kterým je Biostory. Kdo by měl chuť spíš na klubový večer v kulturní kavárně KUS, toho srdečně zveme na Kaleidoskop Jana Rejžka. 

Biostory

Komedie o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v nepravých rukou stát pastí pro ty slabší, hledající.

Reflexe dnešní společnosti, našich představ a snů. Děj je zasazen do prostředí fiktivního bio-kurzu, kde se setkávají tři ženy. Výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička. 

více

Pozvánka na netradiční akci v turnovské knihovně

V neděli 11. října 2015 se v Městské knihovně Antonína Marka Turnov uskuteční netradiční akce, která spojuje hudbu, divadlo a také samozřejmě knihy.

Nedělní program startuje již ve 14 hodin odhalením sochy sv. Jeronýma, která byla pořízena z finančního daru Nadace Preciosa. Autorkou umělecké sochy je absolventka SUPŠ Andrea Kosecová. Na programu je dále loutkové představení turnovského souboru Na Židli a hudební vystoupení známé kapely Mackie Messer Band. 

více

Očima studentů: Do Norska za přírodou i uměním

Další přednáška Cestovatelského klubu, tentokrát na téma Norsko – zázračná země, se konala poslední zářijové úterý v podvečer. Sál turnovského kina Sféra se rychle zaplnil návštěvníky všech věkových kategorií a ani tentokrát nezbylo žádné místo prázdné. O tom, že je tento skandinávský stát skutečně zemí zázračnou, přesvědčil diváky cestovatel, fotograf a historik umění Petr Štěpán.

Téměř dvouhodinová přednáška byla doplněna velkou spoustou dokumentačních fotografií. Petr Štěpánek představil divákům Norsko takové, jaké ho zná on – nejen jako zemi plnou přírodních krás, ale také jako místo s bohatou historií a kulturou. 

více

Očima studentů: Poslechový večer v kavárně KUS

Jeden ze zářijových večerů v kulturní kavárně KUS byl věnován především hudbě. Jan Rejžek provedl svým poslechovým pořadem návštěvníky kavárny, kteří přišli strávit příjemný večer nad šálkem kávy či sklenkou vína. Známý hudební a filmový kritik, novinář a publicista pustil několik ukázek z domácí i zahraniční hudební tvorby, představil svou novou knihu, zavzpomínal na staré časy a komentoval aktuální dění.

Poslechový pořad Kaleidoskop volně navazuje na pořady, které Jan Rejžek pořádal už za minulého režimu po celé České republice.

více

Filmové premiéry v říjnu: Muž na laně a Tom Hardy v dvojroli mezi mafiány

Počasí sice ještě přeje podzimním procházkám, ale nemilosrdně se blíží dlouhé večery a nevlídné sychravo, a to je pak ten správný čas přijít do kina a už  z něj prakticky nevylézat. Říjnová premiérová nabídka téhle taktice nepochybně přeje. Na co se tedy můžeme těšit? Kromě Marťana, který odstartoval už minulý týden, jsou v nabídce dobrodružný fantasy film s Hughem Jackmanem, velkolepý horor Purpurový vrch, mafiánský snímek Legendy zločinu, ale také kultovní filmy Návrat do budoucnosti v remasterované verzi. 

více

Michal Horáček je Na cestě se vzácnými hosty

Textař, básník a producent Michal Horáček udělá jednu ze zastávek svého nového turné „Na cestě" v Turnově na Střelnici. Přijďte si poslechnout hudbu, která patří k absolutní špičce toho, co u nás za posledních několik desítek let v hudební oblasti vzniklo.

Po úspěchu alba „Český kalendář", které bylo nejprodávanější deskou roku 2013 v Česku, přichází o rok později Michal Horáček s projektem „Segrado". I tohle album fanoušky nadchlo a stalo se nejprodávanější nahrávkou loňského října. Není tedy překvapující, že je „Segrado“ také těžištěm nového koncertního turné. 

více

Tento týden vás zveme na hudební festival Básníci ticha a po létě se stěhujeme zpět do kina Sféra

Hudební festivaly jsou sice spojené hlavně s létem, které pomalu končí, ale my pro vás ještě jeden takový festival máme. Tuhle sobotu se před turnovskou Střelnicí chystají Básníci ticha s kapelami jako Tornado Lue nebo Ladě.

Ještě tento týden se můžete těšit také na další pořad v kulturní kavárně KUS a ve čtvrtek se vracíme z letního kina do kina Sféra na Střelnici s premiérovým filmem Kurýr: Restart.

Eva Matylda Jiřičková

"NAŠE SVĚTY PROPOJENÉ JSOU" je motto, kterým uvádí Eva Matylda Jiřičková svou výstavu obrazů v galerii U Beránka v Infocentru Turnov. Vernisáž se bude konat 1. září od 17 hodin a v jejím rámci se chystá v kulturní kavárně KUS i koncert za doprovodu Karla Jiroše a dalších muzikantů. 

více

Filmový víkend ČSFD.cz navštívilo na patnáct set lidí

O víkendu se v turnovském letním kině konal zatím historicky nejúspěšnější Filmový víkend ČSFD.cz. Již čtvrtý ročník akce přilákal dohromady zhruba patnáct set lidí, letos nad akcí navíc poprvé převzal záštitu starosta města Tomáš Hocke. Dvoudenní filmový maraton navštívili diváci nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska a dalších okolních států.

„Jsem rád, že se nám daří vytvořit tak skvělou atmosféru, nikdy dřív jsem takhle plné letní kino neviděl,“ podotýká dramaturg turnovského kina Adam Švancar. První noc filmového víkendu se promítaly filmy Kingsman: Tajná služba, Špión a Jurský svět. „Mě nejvíc překvapila komedie Špión s Melissou McCarthy, normálně ji nemám ráda, ale u tohohle jsem se vážně pobavila,“ hodnotila jedna z divaček. 

více

Galerie Safír zve na výstavu experimentální fotografie

Fotograf znějícího ticha, tak nazval Jiřího Bartoše jeho dlouholetý přítel profesor Ludvík Baran. Ticho a přízračnost krajiny Jizerských hor s bukovými lesy, ranní mlhou, divokými potoky a majestátními stromy se mu stala osudnou po celý jeho život. Galerie Safír v Muzeu Českého ráje zve na výstavu tohoto experimentálního fotografa, výstava potrvá do konce července. 

Bartošovy obrazy vyzařují piktorialistickou náladu starých mistrů, vtahují nás do tajemných příběhů života probouzejícího se lesa s pomalu vynořujícími se obrysy stromů a odkrývají jeho potemnělá a skrytá zákoutí. Úplně odlišná a překvapující poloha jeho tvorby se objevuje začátkem šedesátých let, kdy ho stejně jako mnoho dalších fotografů zasáhla doba experimentování a nových pokusů. 

více
Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.