Archiv / strana 79

Musica Fortuna na Knop!

Musica Fortuna zve na trochu netradiční koncert, který se uskuteční v pondělí 22. června od 19.30 hodin v Městském divadle v Turnově. V netradičním termínu slibuje tradiční pojetí a kromě známého i neznámého repertoáru se můžete těšit i na povídání.

Hostem večera bude totiž dlouholetý člen souboru Karel Knop. Nedávno vydal svou celoživotní práci s názvem Hrad Kost, souborné dílo poznatků o hradu vycházející z literatury, písemných pramenů, stavebně historických průzkumů objektu a také z vlastních zkušeností coby kastelána hradu.

Večer si užijí nejen skalní fanoušci, ale i milovníci historie a Českého ráje. 

více

Tento týden zahraje v KUSu HB trio a naposledy promítáme v kamenném kině Sféra

Tento týden pokračujeme s koncerty regionálních kapel, v kavárně KUS vystoupí v pátek večer HB Trio. HB Trio hraje na pohodu písničky ve stylu elektrického kytarového blues, které se vždy hezky poslouchají, ale nemíní zůstat jen u nich.

Také je to poslední týden, kdy promítáme ve Sféře, příští týden se stěhujeme do letního kina. V kamenném kině Sféra stihnete ještě třeba drama Slepá nebo čerstvou novinku Jurský svět.

Sezónu v letním kině zahájíme v úterý 16. června beneficí na podporu zemětřesením postiženého Nepálu. Od středy pak začínáme filmové projekce, a to každý den bez výjimky až do konce léta. 

více

Zahájili jsme předprodej na Dvořákův Turnov a Sychrov

Pro velký zájem jsme zahájili předprodej na tři koncerty hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. 

Jedná se o tyto koncerty: Sólový klavírní recitál Iva Kahánka ve středu 17. června v Městském divadle, Recitál Anny Hlavenkové a Leoše Čepického v pátek 19. června od 19.30 hodin a Závěrečný koncert 60. ročníku festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov s Filharmonickým orchestrem Iwasaki v neděli 21. června od 19.30 v Městském divadle.

Vstupenky jsou k zakoupení na recepci Kulturního centra Střelnice v Markově ulici a jejich cena je 120 Kč. Vstupenky se neprodávají na místa.  

více

Beneficí pro Nepál zahajujeme provoz letního kina

Červen je v turnovském kině takovým divergentním měsícem. V jeho polovině se totiž kamenné kino Sféra v budově Střelnice zavírá a přesouvá do letního amfiteátru.

Letos připadlo tohle velké stěhování na 15. června. Takže ještě v neděli 14. června se v kamenném kině Sféra promítá kromě pohádky Hurá na fotbal i Jurský svět a Divoká dvojka, ve středu 17. června už ale na Klub rváčů dorazte do „letňáku“. V úterý navíc chystáme ještě speciální Cestovatelský klub, benefici na podporu zemětřesením zasaženého Nepálu. 

více

Funkin´ Turnov se koná letos nově před Střelnicí

Kulturní centrum ve spolupráci s kapelou Funk Corporation vás zvou na 11. ročník festivalu Funkin´ Turnov, letos poprvé před Kulturní centrum Střelnice. Na novém místě, s novým spolupořadatelem, ale stále se stejným cílem: pobavit diváky energetickým koktejlem kvalitní hudby v podání kapel z oblasti funku a příbuzných žánrů. Vstupenky jsou k zakoupení na recepci Kulturního centra Střelnice.

více

Padesátka lidí podpořila Nepál

Benefici uspořádanou na pomoc zemětřesením postiženému Nepálu přišlo v úterý do letního kina podpořit téměř padesát lidí a na vstupném se podařilo vybrat více než 7 500 Kč. Celý výtěžek z benefice poputuje na podporu nadace nepálského lámy Dolpo Tulku Rinpoche, kterého zná cestovatelka Pavla Bičíková osobně. „Jeden provizorní přístřešek pro přibližně patnáct lidí dokáží v Nepálu postavit přibližně za 80 dolarů,“ zmínila během své diashow cestovatelka. Turnovská benefice tak může pomoct i několika desítkám lidí přečkat období monzunů, které v Nepálu právě nastává. 

Pavla Bičíková navštívila Nepál už několikrát a poutavě vyprávěla o různých oblastech země přezdívané střecha světa. 

více

To nejlepší z české nezávislé produkce se odehraje na festivalu Turn on Turnov

Nezávislé hudební vydavatelství Yannick South ve spolupráci s FD Bandem a Bobandem zvou na letní festival Turn on Turnov, na kterém zahrají kapely Houpací koně, Strangers in the City, Iventa Storca a Audio Attaché. V jednom večeru se prolne to nejlepší z české nezávislé produkce s turnovským Bobandem a FD Bandem. Turn-on se bude konat v sobotu 15. srpna od 17 hodin v atriu Muzea Českého ráje v Turnově. Vstupné bude 100 Kč, děti do 130 cm ho mají zdarma. 

více

Zahájili jsme předprodej abonentních legitimací na divadelní sezónu 2015/2016

Právě dnes začal předprodej abonentních legitimací na nadcházející divadelní sezónu. Koupit si je můžete na recepci Kulturního centra Střelnice, zaplatit je potřeba buď hotově na místě, nebo po případné domluvě i převodem na účet. Celý červenec mají svá místa rezervovaná stávající abonenti, ostatní místa jsou volně v prodeji. Pokud stávající abonenti svou rezervaci do konce července nepotvrdí, budou jejich místa v srpnu nabídnuta ostatním zájemcům. Legitimace jsou přenosné, nejsou psané na jméno, takže je může využívat i kdokoli z rodiny či přátel.

více

Na podzim otevřeme znovu taneční kurzy pro manželské a přátelské páry

Podzimní taneční lekce pod vedením tanečního mistra Petra Mertlíka a jeho partnerky jsou určeny všem věkovým skupinám a rádi bychom se zaměřili na mírně pokročilé až pokročilé.

Výuková lekce trvá zhruba 2,5 hodiny a je doprovázena reprodukovanou hudbou, závěrečná prodloužená trvá 4 hodiny s kapelou Allegro a doprovodným programem.

Přihlášky též k dispozici na recepci KC Turnov nebo uvnitř článku.

Přihlášky přijímáme do 30. 9. 2015

 

 

více

Premiéry v červenci: Terminátor i Tom Cruise dorazí do letního kina

Léto obecně patří velkým blockbusterům a letos tomu není jinak. Hned tento týden se všichni těšíme na pokračování trochu šílené komedie Méďa 2, pak ale dojde i na velká sci-fi a akční díla, jakými jsou bezesporu další Terminátor i Mission: Impossible nebo marvelovský Ant-Man. V červenci si přijdou na své i fanoušci lehčích žánrů, zejména dámy potěší návrat Chaninga Tatuma v Bez kalhot XXL a milovníci animáků se můžou těšit na film V hlavě. Premiérovou lahůdkou je pak drama Bojovník na samotném konci měsíce nebo mysteriózní Papírová města. Kromě toho se vracíme i ke skvělým filmům, které jste třeba v kině Sféra jenom nestihli. 

více
Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.