Archiv / strana 80

O Lídu Baarovou je velký zájem, přidáváme projekce hraného filmu i dokumentu

Nový český film Lída Baarová byl v kině tento víkend čtyřikrát po sobě vyprodaný, proto jsme se rozhodli přidat další projekce. Na novinku Filipa Renče se můžete do turnovského kina Sféra přijít podívat ještě v pondělí 1., 8. a 15. února.

Už teď je vyprodaná i středeční projekce dokumentu o slavné herečce Zkáza krásou. Lístky sice už nezbývají, máme ale připravené i náhradní řešení. Podle vašeho zájmu se bude buď přidávat ještě jedna projekce od 21 hodin, nebo se film promítne také ve foyer. Nebojte se tedy přijít, dokument Heleny Třeštíkové uvidíte.

Děkujeme za váš zájem o projekce a těšíme se s vámi na viděnou v kině Sféra.

více

Pozor! Dnešní Cestovatelský klub je vyprodaný

Cestovatelský klub Laponskem na lyžích i pěšky, který se koná dnes - 8. prosince od 18 hodin je už nyní vyprodaný.

Nová multimediální cestovatelská přenáška Pavly Bičíkové o letním a zimním putování Laponskem, která se koná dnes v kině Sféra je už nyní beznadějně vyprodaná. Zájem o Cestovatelský klub je dlouhodobě obrovský, všem proto doporučujeme zajišťovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Učinit tak můžete na recepci Kulturního centra Střelnice nebo přímo na webu Kulturního centra Turnov v sekci "Program”.

více

Nový ředitel knihovny modernizuje a vylepšuje

Ne mnoho lidí už si toho všimlo, ale Městská knihovna Antonína Marka v Turnově má nového ředitele. Je jím Jaroslav Kříž, který vidí knihovnu jako místo setkávání občanů a chce hned několika novinkami ještě vylepšit knihovní služby.

Jak by měla podle vás v moderní době vypadat veřejná knihovna?

Knihovna v dnešním moderním světě není již chápána jako instituce, která jen umožňuje zapůjčení knih a multimédií, ale měla by sloužit občanům jako místo k setkávání. 

více

Tento týden vyrazte do divadla nebo na rockový koncert

Tento týden se chystá další divadelní představení z abonentní řady – Petrolejové lampy. Ostravské Divadlo Petra Bezruče je zárukou kvalitního kulturního zážitku a pár lístků ještě zbývá, takže se neváhejte zastavit na recepci KC Střelnice nebo si kupte vstupenky v předprodeji přes internet.

Kdo by se chtěl v sychravém počasí těšit na nějaký koncert, potěší ho jistě plánované vystoupení Inflagranti a Josefa Vojtka v polovině listopadu. Vstupenky jsou v předprodeji již nyní, také přes internet nebo na recepci KC Střelnice.

Upozornění: Lístky na divadelní představení Čtyři ženy Karla IV. uváděné v rámci oslav 28. října jsou již rozebrané. 

více

Tento týden vás zveme do Ekvádoru nebo na literární večer s Irenou Douskovou

Tento týden je v nabídce hned několik různých kulturních akcí. Kromě abonentního divadelního představení, Cestovatelského klubu a literárního večera se chystají i speciální filmové projekce.

V pátek od 19.30 si můžete užít Dámskouá jízdu s filmem Stážista a v sobotu se hoďte do gala na suit-up projekci nové bondovky Spectre.  O víkendu pak bude jistě stát za vidění nové filmové zpracování Shakespearova Macbetha

více

Jiří Padevět: Ve společnosti nám chybí nadhled

Pořad U zavěšené knihy Na cestách" zahájil nový cyklus literárních večerů v kulturní kavárně KUS, na kterých se bude mluvit o knihách, jejich autorech, ale i o aktuálních společenských tématech. Prvním hostem moderátora Petra Viziny byl v říjnu historik, spisovatel a nakladatel Jiří Padevět, autor oceněný cenou Magnesia Litera za knihu Průvodce protektorátní Prahou.

Zaznamenává smrt metodicky pečlivě

Když jsem začal psát Průvodce protektorátní Prahou, měl to být asi stostránkový kapesní průvodce. Teď to má asi dvě a půl kila, s tím se fakt nedá nikam dojít,“ zahájil Jiří Padevět s lehkostí sobě vlastní povídání o knize.

 

více

Dosí hnízdo slaví sto let

Ano, čtete správně, žádný tiskařský šotek se sem nevloudil, to D tam skutečně patří. DOS je totiž zkratka dobrovolnické skupiny převážně mladých lidí, kteří se scházejí pravidelně jednou za měsíc a svým schůzkám říkají hnízdo, protože se tady rodí skvělé nápady, jejichž uskutečnění a organizace se zde připravují.

Organizace AFS Intercultural Programs započala svou existenci bezprostředně po vypuknutí I. světové války, kdy dobrovolníci z řad Američanů zformovali American Ambulance Field Service – sdružení řidičů polních ambulancí ve Francii.

více

Už v pátek! Dámská jízda s Anne Hathaway a suit up projekce filmu Spectre

Dámy a pánové, oprašte velkou večerní, v kině Sféra se totiž v pátek chystá suit up projekce nové bondovky Spectre. Gentlemani v oblecích jsou vítáni, dámy v šatech též. Kromě samotného filmu vás čeká i šampaňské na uvítanou a drobné občerstvení, na baru se pak zastavte na bondovské drinky.  Rádi vás také zvěčníme u velkého plakátu k filmu.

Druhá pozvánka se týká jemných duší, kino Sféra totiž v pátek zahajuje novou tradici – Dámskou jízdu. Jako první promítáme novinku Stážista s Anne Hathaway a Robertem De Niro. Navíc vás čeká welcome drink a nějaké ty dobroty k tomu.

více

V Městském divadle vystoupí Karel Plíhal

Karel Plíhal připravil pro své příznivce sérií podzimních koncertů a jednou z jeho zastávek bude i  Městské divadlo v Turnově. V pořadu jednoduše nazvaném „Karel Plíhal“ zazní výběr z posledního alba Vzduchoprázniny. Hudebník zařadí ale i mnoho starších písniček v krásných nových aranžích, za všechny můžeme jmenovat Námořnickou, Kluziště, Instalatérskou a další. Kromě nich přednese Karel Plíhal i nové a starší básničky. 

více

Listopadové premiéry v kině Sféra: Bondovka, Steve Jobs a Hunger Games

Listopad je přesně tím měsícem, ve kterém je ideální se zavřít do kina a už z něj prakticky do Vánoc nevycházet. Nejen kvůli tomu, že počasí už ničemu jinému nepřeje, ale také proto, že plán premiér je opravdu bohatý. Těšit se můžeme mimo jiné na životopis Steva Jobse, poslední část dobrodružného sci-fi Hunger Games nebo na gangsterku s Johnny Deppem. Přijměte pozvání na to nejlepší, co se v listopadu v kině urodí. 

Ještě tento týden stihnete premiéru nové bondovky Spectre, ke které navíc chystáme i speciální suit up projekci. 

více
Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.