Archiv / strana 81

Tento týden vás zveme na přednášku o Nepálu a dva skvělé filmy do kina

V prvé řadě bychom vám rádi za Kulturní centrum Turnov popřáli do nového roku mnoho štěstí, zdraví a úspěchů, ať je přesně podle vašich představ.

Tento týden se mohou dobrodruzi těšit na úterní Cestovatelský klub, ve středu má Filmový klub na programu skvělý film a ve čtvrtek vás zveme na premiéru nového Tarantinova westernu Osm hrozných. 

Trek do BC Kanchejnujgy

Hned v úterý se chystá Cestovatelský klub nazvaný „Trek do BC Kanchenjugy“, na kterém vás cestovatelka Radka Tkačíková zavede do málo známé oblasti východního Nepálu

více

Lednový program Žluté ponorky

Předvánoční zmatky neminuly ani redakci HOT a v lednovém vydání vyšel neaktuální program Střediska pro volný čas dětí a mládeže Žlutá ponorka. Všem čtenářům se tímto omlouváme a zde je k nahlédnutí aktuální program: 

pondělí 12. ledna - 1. skupina od 17.30 do 19.30 hodin

pátek 15. ledna - 2. skupina od 17.30 do 19.30 hodin

Kurz malby pro začátečníky i pokročilé

Výtvarný kurz (2 x 3 měsíce - celkem 24 lekcí) ve výtvarné dílně Žluté ponorky. 

více

Tento týden vás zveme také na povídání O literatuře s Danielem Rausem

Právě začal týden plný literatury, hudby i divadla. Hned zítra vás zveme na povídání O literatuře, tentokrát se spisovatelem Danielem Rausem. Ve středu pak na Střelnici vystoupí Duo Jamaha. Čtvrtek bude patřit divadlu, a to rovnou takovým hvězdám, jakými jsou Anna Polívková a Miroslav Táborský.

O literatuře: Daniel Raus

V lednovém pokračování našeho literárního pořadu se setkáme s Danielem Rausem, autorem nového přebásnění starozákonní knihy Job, která nedávno vyšla jako audiokniha.

více

Tento týden se můžete podívat k Bajkalu nebo do dob Lídy Baarové

Tento týden začínáme výpravou s Cestovatelským klubem k Bajkalu, pokračovat budeme hudebními Příběhy lásky a týden zakončíme v kině Sféra s novým českým filmem o Lídě Baarové. Na facebooku navíc soutěžíme o lístky do kina, takže při troše štěstí se můžete vydat na zfilmovaný příběh slavné české herečky zadarmo. Více informací zde

Bajkal III

Po velkém loňském ohlasu vás zveme na třetí vyprávění o dobrodružstvích Marka Šimíčka z cestování po Bajkalu, které bude zase trochu jiné než ta předcházející. 

více

Modrý kocour bude mít doupě na Střelnici

Nejlepší amatérská divadla nejen z libereckého regionu se sjedou poslední únorový víkend do Turnova, bude se tu totiž konat největší krajská divadelní přehlídka v České republice. Hlavním centrem festivalu Modrý kocour bude letos Střelnice a samozřejmě Městské divadlo. 

V rámci festivalu se můžete těšit na drama, komedii, pohádku i experimentální kousky. „Jako bonus nabízíme takzvanou Kocouří inspiraci - inscenaci Antiwords na motivy slavné Havlovy Audience. 

více

O Lídu Baarovou je velký zájem, přidáváme projekce hraného filmu i dokumentu

Nový český film Lída Baarová byl v kině tento víkend čtyřikrát po sobě vyprodaný, proto jsme se rozhodli přidat další projekce. Na novinku Filipa Renče se můžete do turnovského kina Sféra přijít podívat ještě v pondělí 1., 8. a 15. února.

Už teď je vyprodaná i středeční projekce dokumentu o slavné herečce Zkáza krásou. Lístky sice už nezbývají, máme ale připravené i náhradní řešení. Podle vašeho zájmu se bude buď přidávat ještě jedna projekce od 21 hodin, nebo se film promítne také ve foyer. Nebojte se tedy přijít, dokument Heleny Třeštíkové uvidíte.

Děkujeme za váš zájem o projekce a těšíme se s vámi na viděnou v kině Sféra.

více

Pozor! Dnešní Cestovatelský klub je vyprodaný

Cestovatelský klub Laponskem na lyžích i pěšky, který se koná dnes - 8. prosince od 18 hodin je už nyní vyprodaný.

Nová multimediální cestovatelská přenáška Pavly Bičíkové o letním a zimním putování Laponskem, která se koná dnes v kině Sféra je už nyní beznadějně vyprodaná. Zájem o Cestovatelský klub je dlouhodobě obrovský, všem proto doporučujeme zajišťovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Učinit tak můžete na recepci Kulturního centra Střelnice nebo přímo na webu Kulturního centra Turnov v sekci "Program”.

více

Nový ředitel knihovny modernizuje a vylepšuje

Ne mnoho lidí už si toho všimlo, ale Městská knihovna Antonína Marka v Turnově má nového ředitele. Je jím Jaroslav Kříž, který vidí knihovnu jako místo setkávání občanů a chce hned několika novinkami ještě vylepšit knihovní služby.

Jak by měla podle vás v moderní době vypadat veřejná knihovna?

Knihovna v dnešním moderním světě není již chápána jako instituce, která jen umožňuje zapůjčení knih a multimédií, ale měla by sloužit občanům jako místo k setkávání. 

více

Tento týden vyrazte do divadla nebo na rockový koncert

Tento týden se chystá další divadelní představení z abonentní řady – Petrolejové lampy. Ostravské Divadlo Petra Bezruče je zárukou kvalitního kulturního zážitku a pár lístků ještě zbývá, takže se neváhejte zastavit na recepci KC Střelnice nebo si kupte vstupenky v předprodeji přes internet.

Kdo by se chtěl v sychravém počasí těšit na nějaký koncert, potěší ho jistě plánované vystoupení Inflagranti a Josefa Vojtka v polovině listopadu. Vstupenky jsou v předprodeji již nyní, také přes internet nebo na recepci KC Střelnice.

Upozornění: Lístky na divadelní představení Čtyři ženy Karla IV. uváděné v rámci oslav 28. října jsou již rozebrané. 

více

Tento týden vás zveme do Ekvádoru nebo na literární večer s Irenou Douskovou

Tento týden je v nabídce hned několik různých kulturních akcí. Kromě abonentního divadelního představení, Cestovatelského klubu a literárního večera se chystají i speciální filmové projekce.

V pátek od 19.30 si můžete užít Dámskouá jízdu s filmem Stážista a v sobotu se hoďte do gala na suit-up projekci nové bondovky Spectre.  O víkendu pak bude jistě stát za vidění nové filmové zpracování Shakespearova Macbetha

více
Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.