Jaromír Nosek

Jaromír Nosek

Zlevněné vstupné je určeno seniorům.

Dubnové setkání na Pohovce se Semilským rodákem, hercem Jaromírem Noskem.

Jeho zájmy byly od dětství velmi různorodé – judo, klavír, kresba. Po maturitě na gymnáziu váhal mezi veterinou a AVU, ale nakonec ho zlákalo umění. Na brněnské JAMU vystudoval muzikálové a činoherní herectví. Během studia hostoval v Národním divadle v Brně v inscenaci Immanuel Kant. Později si zde zahrál ještě v Ithace, Zámku a Někdo přijde.

V roce 2000 absolvoval a natočil svůj první film – retromuzikál Rebelové. Jeho prvním angažmá bylo Moravské divadlo v Olomouci, kde vydržel pouhý rok. Delší dobu působil na volné noze a zahrál si na velkých i menších scénách – např. ve Stavovském divadle v Praze (Večer tříkrálový), v brněnské Polárce, Huse na provázku (Nadsamec, Zadržitelný vzestup Arthura Uie, Smokie), v Komorním divadle v Plzni (Mechanický pomeranč), v Činoherním klubu či v Divadle v Řeznické.

Dnes nejintenzivněji spolupracuje s A Studiem Rubín. Vedle Rebelů se objevil ve filmech Udělení milosti se zamítá, Útěk do Budína, Městečko, Post Coitum, Román pro ženy, Roming, Účastníci zájezdu, Báthory ad. Po roce 2006 byl krátce členem Městských divadel pražských, nyní je jejich stálým hostem. Můžete ho vidět v inscenacích Anna Karenina, Hráči, Prolomit vlny, Sto roků samoty a Želary.


Večerm provází herec Václav Knop.

Hudební doprovod bude upřesněn. 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.