SBV: Klozet(Obnovená premiéra)

SBV: Klozet

vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč

Jednoaktová úsměvná hra maďarské spisovatelky Katalin Thuróczy v podání turnovského souboru Společnost Bloumající Veřejnosti. Na festivalu Modrý Kocour byla hra vybrána k účasti na celostátní přehlídce s postupem na Jiráskův Hronov.

Děj této aktovky se odehrává na opuštěných toaletách. Již od počátku je jasné, že půjde o konflikt dvou mužů žijících na okraji společnosti. Jeden z nich vnikne uprostřed noci na toalety za účelem přespání nevěda, že se jedná o bydliště druhého, který se právě vrací. Začíná boj o matraci a rozvíjí se hodinový duel, kde si oba houmlesáci brání každý „to své“. Rozvíjejí svůj vztah překvapivými zvraty a přes počáteční nevraživost k sobě nacházejí cestu.


Společnost bloumající veřejnosti

Sdružení vzniklo v roce 1999 v Turnově za účelem pořádání různých kulturních akcí napříč žánry. Postupem času se skladba členů sdružení i jeho aktivita různě měnila, až přišel rok 2007, kdy se SBV definitivně stává výhradně divadelním souborem, v jejímž čele stojí Jan Marek a Petr Hofhans.

Na jevišti turnovského divadla uvedla od té doby 5 her. SBV se zaměřuje především na činoherní divadlo s důrazem na herectví. Jan Marek i Petr Hofhans vycházejí z principu herecké techniky podle metody Michaila Čechova, která staví na vnitřním herectví, psychologii postav a tvorbě atmosféry. Témata her, která si SBV vybírá pro své inscenace, se vždy zabývají duší obyčejného člověka, jeho malými válkami a komičností, o kterou jde souboru především.

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.