Neformální Jazzový Festival se vrací!

Je to už možná pětadvacet let, kdy ředitel ZUŠ Turnov Bohuslav Lédl spolu s bývalým jednatelem Kulturního centra Turnov Václavem Feštrem založili Neformální Jazzový Festival.

Akce, která se dlouhá léta konala v atriu turnovského muzea také pod názvem Jazzové hody nebo Jazz? Yes! se po několikaletém spánku vrátila do turnovského kulturního kalendáře na jaře roku 2014, kdy se o její restart postaral stávající jednatel KCT David Pešek.

Pravidelně každý rok v březnu jste tak po dva večery měli možnost poslouchat špičkový jazz, který v Turnově prezentovaly hvězdy jako Jana Koubková, Jiří Stivín, Peter Lipa, Ondřej Štveráček nebo třeba Emil Viklický.Obnovenou tradici NeformJazzFestu, který při svém posledním uskutečněném ročníku oslavil právě 20. narozeniny, však na konci února roku 2020 zastavil covid. Stejně jako veškerá jiná kultura, i náš festival musel ustoupit před problémy, které pandemie nemoci způsobila celému světu. Ještě před rokem, kdy teprve skončila proticovidová opatření, nebylo jasné, zda se podaří tento jazzový svátek obnovit.

Navíc březen, kdy se NeformJazzFest tradičně konal, je jedním z nejvytíženějších měsíců v kalendáři Kulturního centra. Naplno běží plesová sezóna, koná se divadelní přehlídka Turnovský drahokam a v posledních letech též navštěvovaný Čokofest, a vedle dalších akcí a koncertů najednou nebylo možné najít volný termín. Ale protože nám na jazzu záleží a nechceme o něj turnovské publikum ochudit, našli jsme nový termín.

Pište si do svých diářů: 21. ročník NeformJazzFestu se na turnovské Střelnici uskuteční 22. a 23. září!

A i letos se můžete těšit na velká jména, vystoupí excelentní jazzový pianista Milan Svoboda, kterého doprovodí jeden z nejlepších českých vibrafonistů Radek Krampl. Dále se představí Marek Novotný se svým projektem CrossOver Quintet, který velmi neotřelým způsobem mísí jazz s klasickou hudbou. Program doplní skupina Soul Sisters a domácí Lédl Jazz Q.

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.