NOTDIS zahájil letní sezónu na hradě Vranov

Sobota 4. června patřila divadlu. V odpoledních hodinách odehrál soubor NOTDIS (Nová Turnovská Divadelní Scéna) své nejstarší představení Vy mlčíte, Karle? v romantických kulisách hradu Valdštejn a o několik hodin později následovalo již slavnostní zahájení letního hrado-zámeckého turné na hradě Vranov – Pantheon.

Na Vranově zahajoval soubor svou sezonu i loni a doufá, že se z toho třeba stane tradice.

Letošní turné, díky němuž NOTDIS vozí svá představení po celé republice, bude opravdu nabité. Soubor se představí na více než 20 českých hradech, zámcích, tvrzích, skanzenech a jiných pamětihodnostech. Novinkou bude „slovenské turné“. NOTDIS zavítá například na slovenský hrad Beckov, hrady Velký Šariš a Bardejov, město Topol’čany nebo Zvolen.

"Myšlenkou turné je oživovat divadlem památky a přivážet divadlo do míst, kde ho často nečekáme – do okrajových regionů naší republiky, do zchátralých objektů nebo na hrady a zámky," říká člen souboru NOTDIS Vojtěch Franců.Nejvíce uváděnou inscenací letního turné bude pouliční komedie Kdekrademor, kterou soubor hraje druhým rokem. Turnovská premiéra této adaptace Boccacciova Dekameronu proběhla minulý rok na hradě Valdštejn a od té doby byla hra uvedena například ve skanzenu Strážnice, na zámku Doudleby, Kamenice nad Lipou, v lesním divadle ve Sloupu v Čechách a na mnoha dalších místech po celé republice. Diváci se ale můžou těšit i na horkou novinku – představení Barbora: Kresby z Ještědí, jež nedávno úspěšně uvedl na celostátním festivalu Šrámkův Písek.

„Budeme rádi, když se na nás přijdete podívat na alespoň jedno místo z našeho letního turné. Jeho červencová část sice bude probíhat u našich sousedů na Slovensku, ale v srpnu již budeme hrát hlavně u nás. Moc se na vás těšíme.“ dodává Eliška Chytková, herečka souboru NOTDIS, kterou můžete vidět mimo jiné právě v nejhranější inscenaci souboru, kterou je komedie Kdekrademor.

Veškeré informace o činnosti souboru naleznete na webových stránkách notdis.cz nebo na sociálních sítích.


KOMPLETNÍ PŘEHLED LETNÍHO TURNÉ

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.