Nová divadelní sezóna je za dveřmi

Tradičně, vždy v říjnu zahajujeme divadelní sezónu, ani letos to nebude jinak. Přijměte pozvání na první divadelní představení Winterbergova poslední cesta a seznamte se s celou sezónou, kterou jsme pro vás s pečlivostí připravili.

pátek 14. října
WINTERBERGOVA POSLEDNÍ CESTA
(Divadlo Feste, Brno)
Základním námětem doposud nejrozsáhlejšího díla Jaroslava Rudiše je daleká vlaková cesta, již přes polovinu Evropy podniká stoletý Wenzel Winterberg se svým mladším pečovatelem Janem Krausem. Zatímco umírající Winterberg touží po odpuštění a utišení svého svědomí za chyby a omyly, kterých se v životě dopustil, jeho pečovatel Jan Kraus hledá po mohutných ztrátách v osobním životě nový smysl své existence. Winterbergova poslední cesta ukazuje, že lidský život se neobejde bez smrti a umírání, a že dějiny světa, v němž žijeme, jsou úzce vázány na dějiny naší duše a našeho jednání. Nemít odpovědnost zkrátka není možné.

VSTUPENKY


pátek 25. listopadu 
S PRAVDOU VEN 
(Divadlo Kalich, Praha)
Konverzační komedie z dílny pánů Matthieu Delaporte a Alexandre de la Patellière. Nově zvolený prezident republiky má za hodinu a půl pronést inaugurační projev před celým národem. Ale jakmile si začne nahlas opakovat svůj text ve své pracovně, začne ho svědit nos do té míry, že není schopný zachovat chladnou tvář a šklebí se při každém slovu. Co s tím? Lékař ho vyšetřil a problém prý vězí jinde. Přivedou mu tedy toho údajně nejlepšího psychiatra. Začne konverzace, která změní jeho život. Ve skvělé konverzační přestřelce, která srší vtipem i podněty k přemýšlení o prapůvodech našich nejistot a selhání, diváky pobaví trefně vystižené nešvary a zlozvyky všech lidí s velkou zodpovědností vůči sobě i ostatním.

VSTUPENKY


úterý 20. prosince
BETLÉM ANEB KOMEDIE O NAROZENÍ
(Divadlo D21, Praha)
Největší příběh všech dob z pera básníka českého divadla J. A. Pitínského. Za zpěvu koled a za doprovodu živé hudby putují Marie a Josef do Betléma. Cestu jim sice zkříží ďábel, ale ochrannou ruku nad nimi drží sám archanděl. „Každej, kdo můžeš, zpívej. Kdo nemůžeš, aspoň se dívej…
Divadelní představení pro celou rodinu, vhodné i pro děti od šesti let.

VSTUPENKY


Připravujeme na druhou polovinu sezóny: 

čtvrtek 19. ledna 2023
Drama v kostce, pokus 2 – Mystérium skutečnosti 
VSTUPENKY

únor 2023 (termín je v jednání)
Miss Dietrich lituje

březen 2023 (termín je v jednání)
Královny

pondělí 3. dubna 2023
Oskar a růžová paní
VSTUPENKYDuben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.