Mistrovství České republiky v tancích(Pohárová soutěž tanečních skupin TURNOVSKÝ GRANÁT 2022)

Mistrovství České republiky v tancích

PŘEDSTAVENÍ SOUTĚŽNÍCH SKUPIN:
WADF Mistrovství České republiky - CZECH DANCE CHAMPIONSHIP WADF – CARIBBEAN & LATINO & IMPROVISATION & POM-PON DANCE 2022

Soutěž proběhne ve dnech 28. 8. - 30. 8. 2022 (termín 30.8.2022 je připraven jako rezerva při velkém počtu účastníků, posun na neděli je pro reprezentanty MČR vracející se z Maďarska) v KC Střelnice Turnov, Markova 311.

Akce se koná u příležitosti 750. výročí založení města Turnova.

Začátek v neděli 28. srpna je ve 14 hodin, v pondělí 29. srpna ve 12 hodin.


Soutěží se mohou zúčastnit všechny taneční skupiny, páry i jednotlivci. Členství v jakékoliv organizaci či svazu není podmínkou ani překážkou. Soutěže se již se tradičně 11 let účastní tanečníci a taneční kolektivy z celé ČR všech tanečních žánrů, různých věkových kategorií, všech výkonností.

Krom Mistrovství ČR v karibských, latinských tancích, pom-pon dance a improvizaci je letos také nově otevřena Pohárová soutěž Turnovský granát 2022 bez ambicí na titul Mistra České republiky. Tuto novinku jistě přivítají taneční školy, které rády soutěží nebo se prostě jen rády setkávají s dalšími tanečními kolegy, a to jako přípravu na novou soutěžní sezónu po letních soustředěních, nebo naopak ještě rády předvedou staré choreografie, než je schovají do šuplíku a kostýmy zapadnou do rohu skříní.

Všechna vystoupení jsou velmi vítána.

Pohárová soutěž Turnovský granát 2022 je obnovenou historií, jež svůj 1. ročník měla v roce 1998. Veškeré informace naleznete na www.czechdance.latinofestival.cz.

Jedná se o soutěže, kde technika nepotlačuje uměleckou hodnotu vystoupení a zároveň umělecká hodnota počítá s použitou technikou „ruka v ruce“. Bodové hodnocení je díky profesionálnímu systému hodnocení porotců World Artistic Dance Federation (WADF) spravedlivé a role ovlivnění jednoho porotce je vyloučena. Zárukou profesionality je také zkušený sčitatelský tým pod vedením Ing. Švíka a ředitele soutěže Ing. Vodvářky, kteří již mnoho let řídí a sčítají Mistrovství světa v Liberci. Mezinárodní porota složená z profesionálů různých organizací a stylů, obsahující VIP porotce - význačné osobnosti, držitele titulů Mistra Evropy, světa, pod vedením předsedy poroty Mariana Šulce, ambasadora České republiky WADF. Naše soutěže jsou již tradičně provázené přátelskou atmosférou s heslem: „Všichni fandí všem“.

Těšíme se na Vás.


Organizace Pořadatel: ILMA agency s.r.o., ILMA DANCE s.r.o. a ILMA z. s., v zastoupení Mgr. Ilona Šulcová

Vyhlašovatel: WADF ČAT - Česká asociace tance z.s.

Ambasador: World Artistic Dance Federation – Marian Šulc Ředitel soutěže: Ing. František Vodvářka Sčitatelský tým pod vedením Ing. Ondřeje Švíka

Hudební produkce: Michal Kovář a Kristián Šrajer

Předseda poroty a moderátor: Marian Šulc

Porota: Adam Wysocki (Praha), Jindřich Hes jr. (Praha), Jana Stehlíková (Louny), Dominika Spisarová (Ostrava), Martina Bartuschková (Brno), Lenka Kratochvílová (Chrást u Chrudimi), Lenka Pomněnka (Poděbrady), Roman Filus (PL), Agata Koziol (PL), Michal Milewski (PL)

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.